wtorek, 27 października 2020 12:18

Nowy Sącz: Nowe ognisko koronawirusa! Część pracowników z pozytywnym wynikiem testów

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz: Nowe ognisko koronawirusa! Część pracowników z pozytywnym wynikiem testów

W Nowym Sączu potwierdzono dziś 63 kolejne przypadki koronawirusa. Niestety, w mieście pojawiło się także nowe ognisko. Chodzi o DPS przy ul. Emilii Plater.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 12 pracowników Domu Pomocy Społecznej przy ul. Emilii Plater w Nowym Sączu. 26 mieszkańców placówki zostało skierowanych na testy wymazowe. 24 października karetka covidowa pobrała wymazy do badań w kierunku wykrycia zakażenia koronawirusem od tych osób. Nie otrzymano jednak jeszcze wyników testów.

-26 pensjonariuszy zostało odizolowanych. 12 pracowników przebywa w izolacji domowej – informuje Jakub Pędzich z Biura Prasowego UM w Nowym Sączu.

W placówce wprowadzono wzmożony reżim sanitarny. Pracownicy pracują w pełnym zabezpieczeniu.

Pod koniec sierpnia zakażenie koronawirusem potwierdzono w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Nawojowskiej. Chorych było wówczas 86 osób – 70 mieszkańców i 16 pracowników placówki. Jak sytuacja wygląda obecnie? Zgodnie z danymi, które podaje Biuro Prasowe sądeckiego ratusza, na dzień wczorajszy 5 pracowników DPSu przy Nawojowskiej miało dodatni wynik testu na koronawirusa.

-Od dnia 23.10.2020 r. odbywają się teleporady z lekarzami POZ mieszkańców, którzy obecnie przebywają w budynkach odizolowanych, mające na celu wystawienie ewentualnych skierowań na wymazy – informuje Jakub Pędzich.

Opieka nad pensjonariuszami jest jednak zapewniona. Wprowadzono 24-godzinny dyżur, a w razie potrzeby, do opieki nad mieszkańcami, mają zostać oddelegowani pracownicy innych działów.

fot. ilustracyjne

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje