piątek, 8 stycznia 2021 08:38

Nowy Sącz: Wypadek na ulicy I Brygady! Chłopiec z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala

Autor Aleksandra Tokarz
Nowy Sącz: Wypadek na ulicy I Brygady! Chłopiec z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala

Do dramatycznego wypadku doszło na ul. I Brygady w Nowym Sączu. Samochód potrącił 16-letniego chłopca, który z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do sądeckiego szpitala.

- Wczoraj około godziny 16.30 sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu pieszego na ulicy I Brygady. Jak się okazało, kierujący samochodem osobowym marki Volvo potrącił 16-latka, który wraz z innym chłopcem przechodził na oznakowanym przejściu dla pieszych. Chłopiec z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do sadeckiego szpitala. Kierowca volvo był trzeźwy - informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Na miejscu pracowali policjanci z grupy wypadkowej sądeckiej Policji, którzy m.in. przeprowadzili oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia oraz sporządzili szkic sytuacyjny i dokumentację fotograficzną. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Nadal trwają czynności w tej sprawie, w tym m.in. przesłuchania świadków.

Nadejście zimowej aury, a wraz z nią trudnych warunków drogowych zawsze powoduje spadek bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Każdy kierowca powinien zatem zdawać sobie sprawę, że bardzo łatwo w takich warunkach stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest znacznie dłuższa niż zazwyczaj. Dlatego szczególnie w rejonach przejść dla pieszych, kierowca powinien zwolnić, by zdążyć wyhamować i uniknąć potrącenia.

Tragiczny początek roku w Gołkowicach. Pod kołami samochodu zginął mężczyzna
Śmiertelny wypadek w Gołkowicach Górnych, do którego doszło we wtorek 5 stycznia, to pierwsze takie zdarzenie w tym roku. W ubiegłym roku doszło do 10 takich tragedii, dlatego by nie było ich więcej, policjanci ponownie apelują o rozwagę na drodze, przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa i …

fot. ilustracyjne/pixabay

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje