wtorek, 2 kwietnia 2024 06:33

Nadleśnictwo Andrychów ma nowego gospodarza

Autor Mirosław Haładyj
Nadleśnictwo Andrychów ma nowego gospodarza

W piątek (22 marca) odwołano nadleśniczego Nadleśnictwa Andrychów - Mateusza Brannego. Jego obowiązki tymczasowo powierzono dotychczasowemu zastępcy Wojciechowi Prochotowi,

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych poinformowała o zmianach na stanowiskach kierowniczych w podległych jednostkach. Na liście wśród kilkudziesięciu osób, które zostały odwołane pojawiło się nazwisko nadleśniczego Nadleśnictwa Andrychów - Mateusza Brannego.

– Mateusz Branny jest młodym i ambitnym leśnikiem, który przygodę z Lasami Państwowymi rozpoczął w Nadleśnictwie Turawa. Następnie pracował w Nadleśnictwie Ustroń a od kwietnia 2021 roku zatrudniony był na stanowisku Inżyniera Nadzoru w Nadleśnictwie Andrychów. Przez ostatnie miesiące zdążył już dobrze poznać lasy nadleśnictwa oraz całą jego załogę

– przekazało 1 marca 2022 r. Nadleśnictwo Andrychów.

Mateusz Branny objął stanowisko nadleśniczego w 2022 r., gdy po 44 latach pracy w Lasach Państwowych, w tym 31 latach na stanowisku nadleśniczego, na zasłużoną emeryturę odszedł Jerzy Potocki. Jego następcą został właśnie Mateusz Branny, będący wówczas Inżynierem Nadzoru z tutejszego nadleśnictwa.

Branny został odwołany po dwóch latach. 25 marca jego obowiązki tymczasowo powierzono dotychczasowemu zastępcy Wojciechowi Prochotowi.

Nadleśnictwo Andrychów obejmuje lasy w województwach małopolskim i śląskim. Większe miasta w zasięgu terytorialnym jednostki to m.in. Andrychów, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska i Oświęcim.

Fot.: Nadleśnictwo Andrychów

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka