piątek, 4 października 2019 15:32

Nowy Targ. Dwie 10-latki wbiegły pod nadjeżdżający samochód

Autor Mirosław Haładyj
Nowy Targ. Dwie 10-latki wbiegły pod nadjeżdżający samochód

2 października br. po godz. 15.00 na ulicy Wojska Polskiego w Nowym Targu doszło do potrącenia dwóch dziewczynek. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego wynika, że 10-latki wybiegły zza zaparkowanego po lewej stronie na przydrożnym parkingu pojazdu wprost pod nadjeżdżającego volkswagena, który omijał stojący z prawej strony pojazd.

Osoby obecne na miejscu zdarzenia natychmiast udzieliły pomocy jednej z dziewczynek, a druga wystraszona uciekła do domu, jednak po chwili wróciła i obie zostały przewiezione karetką do szpitala na badania. Na szczęście 10-latki odniosły lekkie obrażenia ciała. Kierujący volkswagenem 18-latek był trzeźwy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi nowotarska komenda.

To zdarzenie skończyło się szczęśliwie, a obrażenia okazały się niegroźne. Dziewczynki przebiegały przez jezdnię pomimo tego, że zarówno z lewej, jak i z prawej strony w niedalekiej odległości znajdowały się przejścia dla pieszych. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego policjanci prowadzą w szkołach spotkania profilaktyczne. Rozmawiają i przypominają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Jednak w przygotowaniu dziecka do samodzielnego poruszania się po drodze ogromną rolę odgrywają rodzice i opiekunowie. Upewnijmy się, że nasze pociechy wiedzą jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak należy prawidłowo i bezpiecznie przejść przez jezdnię, a także jak reagować sytuacji zagrożenia.

Fot. i inf.: KPP Nowy Targ

Podhale

Podhale - najnowsze informacje