piątek, 10 listopada 2023 14:20

Obchody 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości w Wielickiej Mediatece

Autor Patryk Trzaska
Obchody 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości w Wielickiej Mediatece

Obchody 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski w wydaniu szkół rozpoczęły się w piątek rano w Wielickiej Mediatece „Patriotycznym śpiewaniem z Dwójką”. W uroczystości, która wpisała się już na stałe w kalendarz wielickich wydarzeń wziął udział chór szkolny, zespół muzyczny oraz szkolni soliści. Wśród zaproszonych gości znalazł się również Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł, który podziękował organizatorom i uczestnikom za przygotowanie uroczystości i równoczesny hołd złożony wszystkim tym, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów.

W swoim wystąpieniu gospodarz miasta nawiązał nie tylko do historii, ale również do wyzwań związanych z teraźniejszością, a zwłaszcza przyszłością, którą tworzyć będą dzisiejsi uczniowie.

– Żyjemy w kraju, w którym nie ma wojny, nie ma konieczności walki o wolność, tak jak te 105 lat temu. W ostatnich dniach uczestniczę w różnych wydarzeniach celebrujących odzyskanie Niepodległości i cieszę się bardzo, że tak młodzi ludzie jak wy kierują swoją uwagę na sprawy dotyczące historii. Że sięgacie refleksją w naszą przeszłość.Nie chciałbym jednak, żeby to wystąpienia wiązało się wyłącznie ze wspomnieniem. Chciałbym zadać wam pytanie o to, jaki według was nasz kraj powinien być dzisiaj. To są już przecież wasze czasy i wasza rzeczywistość. Zastanówcie się więc, jaka powinna być wasza szkoła i wasza codzienność. Zastanówcie się, jaka jest Polska waszych marzeń. A jak już odpowiecie sobie na to pytanie, to spróbujcie sprawić, żeby stała się właśnie taka jak w waszym marzeniu. Spróbujcie ją zmienić – apelował do uczniów Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.

fot. Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka

Artykuł sponsorowany

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka