piątek, 12 kwietnia 2024 08:47

Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi w Krakowie już w tę niedzielę!

Autor Katarzyna Domagała
Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi w Krakowie już w tę niedzielę!

Już w niedzielę, 14 kwietnia, Miasto Kraków zaprasza na teren Nowohuckiego Centrum Kultury na imprezę plenerową, w trakcie której przewidziane jest podjęcie szeregu działań na rzecz naszej planety.

22 kwietnia każdego roku obchodzony jest na świecie Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tym razem odbędzie się on pod hasłem "Planeta kontra tworzywa sztuczne", wspierającym plan wyeliminowania tworzyw sztucznych poprzez zmniejszenie ich produkcji o 60 proc. do 2040 r.

Do tej proklimatycznej akcji przyłączył się również Kraków. W tym roku po raz kolejny zaprasza mieszkańców do udziału w wydarzeniach edukacyjnych, propagujących rzetelną wiedzę na temat przyczyn i skutków postępujących zmian klimatu, a także kształtujących dobre prośrodowiskowe nawyki i postawy.

W tym roku święto Ziemi będziemy w naszym mieście celebrować kilka dni. W związku z drugą turą wyborów samorządowych, świętowanie rozpoczniemy imprezą plenerową już w najbliższą niedzielę, 14 kwietnia (godz. 11.00-18.30) na terenach Nowohuckiego Centrum Kultury - czytamy w komunikacie Miasta Kraków.

Program wydarzenia:

  • strefa namiotowa: godz. 11.00–17.00 (z pełnym wachlarzem atrakcji i warsztatów)
  • pokazy taneczne na scenie plenerowej: godz. 12.00–16.30
  • koncert na żywo Dariusza Kordka: godz. 17.00–18.30.

Wstęp wolny. Imprezę poprowadzi Adam Grzanka. Podczas całego wydarzenia dla uczestników będzie dostępna strefa chillout z foodtruckami.

Grafika promująca Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony w Krakowie / Źródło: krakow.pl

Źródło: krakow.pl

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka