piątek, 30 lipca 2021 06:30

Oczyszczamy organizm - pozbądź się toksyn i metali ciężkich

Autor kal
Oczyszczamy organizm - pozbądź się toksyn i metali ciężkich

Codziennie jesteśmy narażeni na ataki różnych toksyn. Znajdują się w powietrzu, często w jedzeniu, czy nawet w środkach czystości, używanych na co dzień w naszym domu. Jak oczyścić organizm z toksyn?

Organizm jest naturalnie wyposażony w mechanizmy, które go oczyszczają. Pomagają w tym wątroba i nerki, które usuwają resztki pokarmu wraz z toksynami. Jednak nasz obecny styl życia sprawia, że organy te są mocno nadwyrężone i potrzebują pomocy.

Przede wszystkim woda

Na detoks organizmu jest wiele sposobów, na przykład głodówki albo wypłukiwanie osadu pozostającego w jelicie grubym. Należy jednak przede wszystkim pamiętać, że bardzo ważne jest picie dużej ilości wody.  Woda filtrując nerki, usuwa toksyny oraz produkty przemiany materii. Trzeba stale uzupełniać jej poziom, zwłaszcza latem, gdy szybko tracimy ją wraz z potem.

Kiedy powinniśmy zacząć odtruwanie organizmu?

Nasze ciało samo daje znać, że potrzebujemy detoksu. Najczęstszymi sygnałami, które nam wysyła są zaburzenia trawienia, brak energii, złe samopoczucie, stałe zmęczenie, szara cera, osłabione włosy, łamiące się paznokcie, czy też nadmierna drażliwość. To wszystko, to widoczne efekty tego co dzieje się wewnątrz naszego ciała, poważne alarmy, że potrzebna jest detoksykacja organizmu.

Zioła na oczyszczenie organizmu

W naturalnym detoksie świetnie pomogą zioła, zwłaszcza ziołowe napary. Brzoza oraz skrzyp polny działają moczopędnie, morszczyn przyspiesza i wspomaga przemianę materii, a mniszek lekarski zapobiega zastojom żółci. Pomaga też pokrzywa, która działa na drogi moczowe i zapobiega zatrzymywaniu niepotrzebnych płynów w organizmie, zmniejszając tym samym obrzęki. Z metali ciężkich oczyszcza skutecznie czystek, działając moczopędnie i wspomagając odbudowę prawidłowej flory bakteryjnej. Melisa lekarska działa pozytywnie na wątrobę oraz rozkurczająco. Ostropest plamisty jest natomiast skuteczny na zatrucia alkoholowe i jest naturalnym lekiem na marskość wątroby. Warto też pamiętać o rumianku, który działa przeciwzapalnie i przeczyszczająco.

Warzywa i owoce jako domowy sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn

Warto wprowadzić do naszej diety warzywa, które wspomogą oczyszczanie organizmu z toksyn. Seler zawiera błonnik, oczyszcza, odkwasza i odtruwa organizm. Natka pietruszki, wspomaga odtruwanie organizmu przez zawarty w niej chlorofil. Działa pozytywnie na nasze drogi moczowe, zapobiega ich infekcjom oraz może redukować substancje rakotwórcze. Jabłka, dzięki obecnych w nich kwasom organicznym, są pomocne w eliminowaniu substancji toksycznych i utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej krwi. Natomiast suszone figi wpływają na wątrobę, zawierają też błonnik dzięki czemu pozytywnie wpływają na układ pokarmowy i obniżają poziom cholesterolu we krwi.

Innym popularnym sposobem detoksykacji organizmu jest dieta sokowa. Polega na tym by przez 2 tygodnie spożywać tylko lekkostrawne posiłki i pić około litra dziennie świeżo wyciśniętych soków z owoców i warzyw.

Naturalne produkty na oczyszczanie organizmu z toksyn

Sprawdzone metody oraz produkty na detoks organizmu można też znaleźć w ofercie firmy Biolit. Są tam autorskie programy terapeutyczne, takie jak fitosanacja, których celem jest detoksykacja organizmu. Polega ona na stosowaniu roślinnych środków antyseptycznych. Oczyszcza mikrobiotę, czyli naturalną mikroflorę organizmu z pasożytów, grzybów, bakterii oraz wirusów. Pomaga przywrócić organizmowi właściwą mikroflorę.

Warto sięgnąć po Populin Plus. Jest to naturalny ekstrakt wodny kory osiki, który wspiera górne drogi oddechowe i układ sercowo-naczyniowy a ponadto wspomaga regulację przepływów żółci.

Drugi produkt to Toksidont maj – ekstrakt wodny z korzenia łopianu, który wzmacnia naturalną odporność, działa odtruwająco na cały organizm, przyśpiesza wydalanie toksyn i oczyszcza krew.

Ostatni suplement diety to Hepatobiol czyli zmielone nasiona ostropestu plamistego i ekstrakt z młodych pędów owsa. Wpływa on na prawidłową pracę wątroby, która bierze udział przy oczyszczaniu organizmu z toksyn.  Wszystkie wytwarzane są z ziół z rosnących w czystych ekologicznie obszarach Ałtaju i Syberii. Są całkowicie naturalne i działają w absolutnej zgodzie z naszym organizmem.

populin plus toksidont hepatobiol

Coraz więcej osób docenia naturalne produkty, które pomogą nam oczyści organizm z toksyn i metali ciężkich i przywrócą nam zdrowie. Więcej informacji na temat oczyszczania organizmu i na temat naszego zdrowia możemy zdobyć na 51. edycji targów BLIŻEJ ZDROWIA, BLIŻEJ NATURY, które w dniach 28-29 sierpnia odbędą się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Warto dodać, że targi te są organizowane od przeszło 25 lat co pół roku (wyjątkiem była pandemia, gdzie odbywały się tylko raz do roku).

fot. Pixabay

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje