czwartek, 21 lipca 2022 09:35

Dewastował auta. Wpadł, kiedy na oczach policjantów uszkodził radiowóz

Autor Patryk Trzaska
Dewastował auta. Wpadł, kiedy na oczach policjantów uszkodził radiowóz

Policjanci z Komisariatu Policji w Niepołomicach prowadzili czynności w związku z serią dewastacji pojazdów, do jakich doszło na przestrzeni ostatnich 2 miesięcy na terenie parkingu pod jednym ze sklepów na terenie Niepołomic. Gdy funkcjonariusze wykonywali czynności w rejonie sklepu, zauważyli mężczyznę, który dokonał uszkodzeń … nieoznakowanego radiowozu. Sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Niepołomicach otrzymali na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy 3 zawiadomienia dotyczące uszkodzenia pojazdów, poprzez zarysowanie powłoki lakierniczej ostrym przedmiotem. Do tych zdarzeń doszło w okresie 27 maja do 6 lipca br. w tym samym miejscu tj. na terenie jednego z parkingów sklepu wielkopowierzchniowego w Niepołomicach.

W toku dochodzenia, 12 lipca  kryminalni z Niepołomic udali się na teren sklepu by przeprowadzić dodatkowe ustalenia w przedmiotowej sprawie.  Swój nieoznakowany radiowóz pozostawili na terenie parkingu. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który podszedł do ich radiowozu, wyciągnął schowany w odzieży ostry przedmiot i uszkodził radiowóz.

Kryminalni zatrzymali go a po weryfikacji  materiału dowodowego okazało się, że jest odpowiedzialny za poprzednie przypadki zniszczeń powłok lakierniczych pojazdów na tym parkingu.

Niepołomiccy śledczy przedstawili mężczyźnie w sumie 4 zarzuty dotyczące uszkodzenia pojazdów. Straty oszacowano na łączną kwotę ok. 10 tys. zł.  Policjanci zauważyli, że sprawca wybierał pojazdy stojące najbliżej wejścia. Mężczyzna przyznał się do popełnionych przestępstw. Na pytanie policjantów wyjaśnił, iż niszczył lakier samochodów bo … jemu też kiedyś ktoś porysował pojazd.

Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i naprawa szkód.

inf. KPP Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje