piątek, 8 października 2021 10:26

Limanowa: Od zaginięcia 16-latki i jej syna minęły ponad trzy miesiące. Do tej pory ich nie odnaleziono

Autor Aleksandra Tokarz
Limanowa: Od zaginięcia 16-latki i jej syna minęły ponad trzy miesiące. Do tej pory ich nie odnaleziono

Ponad trzy miesiące minęły od zaginięcia 16-letniej Agnieszki Matejko i jej kilkumiesięcznego syna Wiktoria. W ogólnopolskiej bazie osób zaginionych wciąż widnieją ich nazwiska. Funkcjonariuszom jak dotąd nie udało się ustalić, co stało się z nastolatką i jej synem. Policjanci kontynuują jednak poszukiwania, apelując jednocześnie o pomoc.

Nastolatka, trzymając na rękach swojego syna, który wówczas miał około 7 tygodni, wyszła z domu wczasowego, znajdującego się w miejscowości Owieczka w powiecie limanowskim. Ta sytuacja miała miejsce dokładnie 28 czerwca 2021 roku. Jak przekazywała wówczas policja, zaginiona wraz z dzieckiem udała się w nieznanym kierunku, pozostawiając wózek dziecięcy, ubrania swoje, jak i dziecka, wraz z rzeczami niezbędnymi do pielęgnacji oraz dowód osobisty.

- Jeszcze na etapie gdy sprawa prowadzona była przez Komendę Powiatową Policji w Limanowej sprawdzone zostały szpitale i miejsca, w których zaginiona mogłaby przebywać. Weryfikowany był również zapis monitoringu oraz rozpytano osoby znajome i rodzinę, które mogłyby mieć wiedzę, gdzie przebywa zaginiona Agnieszka Matejko. Ponadto weryfikowane były sygnały od osób postronnych, które rzekomo widziały zaginioną – tłumaczy w rozmowie z redakcją Głos24 Anna Wolak – Gromala z Zespołu Prasowo – Informacyjnego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Te czynności nie wniosły jednak istotnych informacji, które przyczyniłyby się do ustalenia, co stało się z zaginioną.

Policjanci z Krakowa kontynuują jednak poszukiwania. - Z uwagi na to, że część czynności ma charakter operacyjny, nie możemy podawać szczegółów – dodaje Anna Wolak – Gromala.

Przypomnijmy, Agnieszka Matejko oddaliła się z domu wczasowo – agroturystycznego, znajdującego się w miejscowości Owieczka (powiat limanowski), gdzie przebywała na zorganizowanym wypoczynku. - Nadal zwracamy się z prośbą, aby wszystkie osoby, które mogłyby udzielić informacji na temat miejsca pobytu jej oraz dziecka, skontaktowały się bezpośrednio z dyżurnym Komisariatu V Policji w Krakowie pod numerem telefonu 47-83-52-916 lub numerem alarmowym 112 – apeluje nasza rozmówczyni.

Agnieszka Matejko, lat 16, rysopis: wiek z wyglądu ok 18 lat, wzrost około 155 – 160 cm, waga około 45 kg, sylwetka szczupła, włosy długie wiśniowo/rude oczy ciemne, twarz pełna, uszy normalne przylegające, nos normalny prosty, uzębienie pełne, mocno zarysowane brwi.

Dziecko - Wiktor Matejko, wiek 7 tygodni: znaków szczególnych – brak.

fot. KPP Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje