środa, 6 września 2023 14:22

Od zera do... pół miliona osób na transmisjach online!

Autor Mirosław Haładyj
Od zera do... pół miliona osób na transmisjach online!

Oleśnicki kanał Teobańkologia świętuje 500 tys. subskrybentów na YouTubie i… wydaje pierwszą płytę! Najpierw spotykaliśmy się co tydzień. Nie miałem ludzi do pomocy, nie miałem sprzętu. Po dwóch latach Bóg postawił na mojej drodze muzyków, którzy swoimi talentami upiększali nasze spotkania – wspomina początki Teobańkologii ks. Teodor Sawielewicz.

Teobańkologia to internetowa społeczność, założona w 2017 r. z potrzeby serca księdza archidiecezji wrocławskiej, Teodora Sawielewicza. Tuż po swoich święceniach młody kapłan rozpoczął działalność w Internecie, aby jednoczyć ludzi na wspólnej modlitwie. W pierwszych spotkaniach online prowadzonych przez ks. Teodora uczestniczyło zaledwie kilkunastu widzów, jednak w krótkim czasie liczba ta wzrosła do kilkunastu tysięcy.

– Jako nastolatek ewangelizowałem w pociągu i na ulicy, a pragnienie, by jak największa liczba osób usłyszała o kochającym Bogu Ojcu, narastało. To był początek Teobańkologii – zachwyt Bożą miłością i pragnienie opowiedzenia o niej wszystkim wokół. Początki były dla mnie bardzo trudne. Najpierw spotykaliśmy się co tydzień. Nie miałem ludzi do pomocy, nie miałem sprzętu. Po dwóch latach Bóg postawił na mojej drodze muzyków, którzy swoimi talentami – grą i śpiewem upiększali nasze spotkania

– wspomina początki Teobańkologii ks. Teodor Sawielewicz.

– Podczas pandemii koronawirusa coraz więcej osób gromadziło się na wspólnej modlitwie, a ja momentami miałem wątpliwości, czy udźwignę ciężar prowadzenia kanału. Miałem wątpliwości, ale w sercu pozostawało pragnienie, ono nie odpuszczało. Działalność w internecie momentami była dla mnie trudna do pogodzenia z pracą w parafii i prowadzeniem katechezy, ale Pan Bóg dawał siły, by mimo zmęczenia nie odpuszczać i działać dalej. Wtedy podjąłem decyzję o powiększeniu zespołu, który dziś bardzo mnie wspiera. Oprócz wieczornych transmisji i błogosławieństw pojawiły się pierwsze wyjazdy do różnych parafii, seria materiałów wideo i pierwsze piosenki na kanale. Już wtedy kiełkował w moim sercu pomysł nagrania płyty, by z udziałem muzyków, którzy swoimi talentami upiększali wieczorną modlitwę, stworzyć utwory, które będą ułatwiać relację z Bogiem

– dodaje kapłan.

Dziś Teobańkologia każdego dnia gromadzi na modlitwie online na kilku kanałach (Facebook, Youtube, TikTok i Instagram) kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Ksiądz Teodor wraz z zespołem organizuje także akcje modlitewne na żywo i online, w których biorą udział wierni z całego świata. Z przygotowywanych treści zamieszczanych w mediach społecznościowych codziennie korzysta kilkaset tysięcy serc szukających Pana Boga.

We wrześniu Teobańkologia przekroczyła 500 tys. subskrybentów na YouTubie.

Wrzesień to dla Teobańkologii wyjątkowy miesiąc jeszcze z jednego względu. Już 15 września premierę będzie miała także pierwsza płyta CD Teobańkologii „Niech zstąpi Duch Twój”.

Płyta „Niech zstąpi Duch Twój” / Fot.: Teobańkologia

„Niech zstąpi Duch Twój” to płyta dla Kościoła, który szuka nowych dróg, by docierać do zagubionego człowieka. Na krążku znajduje się 14 utworów, które są efektem niezwykłej pracy muzyków i realizatorów.

– To piosenki opowiadające o sercu każdego człowieka, o pytaniach, które sobie zadajemy, oraz o próbie odpowiedzi na nie. To także modlitwa i uwielbienie w nowoczesnych aranżacjach, które mogą ułatwić dialog z Panem Bogiem. Może jest dziś bardzo trudny? Możliwe, że nie potrafisz w tej chwili prowadzić takiej rozmowy z Bogiem. Jestem pewien, że modlitwa śpiewem może Ci w tej sytuacji wiele ułatwić

– mówi ksiądz Teodor Sawielewicz.

– Nasza pierwsza płyta w całości powstała dzięki wsparciu darczyńców, którym z całego serca dziękujemy

– dodaje kapłan.

Na płycie będzie można usłyszeć ks. Teodora Sawielewicza, Jakuba Tomalaka, chóry Teobańkologia Music i ABBA Pater Music. Gościnnie wystąpi również ks. Jakub Bartczak. Część utworów promujących krążek jest dostępna już na YouTubie Teobańkologia oraz na Spotify Teobańkologia Music.

Premiera płyty już 15 września na www.teowsparcie.pl. Więcej informacji na www.teobankologia.pl/plyta.

Inf. i foto: Teobańkologia

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka