poniedziałek, 2 stycznia 2023 13:29

Odbiór techniczny mieszkania a termowizja - czy badanie termowizyjne jest pomocne?

Autor Artykuł sponsorowany
Odbiór techniczny mieszkania a termowizja - czy badanie termowizyjne jest pomocne?

Odbiór techniczny mieszkania a termowizja — czy badanie termowizyjne jest pomocne?

Coraz więcej osób decyduje się na kupno mieszkania od dewelopera. Rynek pierwotny zapewnia wiele możliwości i atrakcyjne oferty. Warto jednak pamiętać, że tu także zdarzają się nieprawidłowości. A ostatnim momentem na ich wykrycie jest oczywiście odbiór techniczny. Podczas odbioru technicznego mieszkania mamy szansę na to, by sprawdzić, czy deweloper wywiązał się ze wszystkich obowiązków, a mieszkanie spełnia wszystkie wymogi. Czy warto wykorzystać w tym procesie termowizję?

Kamera termowizyjna — jak działa?

Kamera termowizyjna to urządzenie, które umożliwia odczyt temperatury konkretnej powierzchni. Jest w tym niezwykle precyzyjna, co sprawia, że można z łatwością sprawdzić za jej pomocą, czy mieszkanie oraz znajdujące się w nim instalacje zostały wykonane prawidłowo.

Badanie kamerą termowizyjną polega na skierowaniu jej na obiekt lub obszar, którego temperaturę chcemy zbadać. Następnie urządzenie pokazuje nam natężenie ciepła w konkretnych miastach w sposób graficzny, przy pomocy określonych kolorów. Te bowiem wskazują wysokość temperatury według skali.

Co można sprawdzić kamerą termowizyjną przy odbiorze mieszkania?

Pomiar termowizyjny pozwala na sprawdzenie stanu nieruchomości pod wieloma względami. Przede wszystkim jest niezwykle pomocny w wykrywaniu wszelkich zawilgoceń, które mogą przecież przerodzić się w przyszłości w pleśń lub grzyb. Prócz tego, termowizja umożliwia także sprawdzenie poprawności działania wszelkich instalacji. Urządzenie to bardzo przydaje się również przy badaniu skuteczności zastosowanych w mieszkaniu termoizolacji. Dokładniej mówiąc, używając kamery termowizyjnej, sprawdzimy choćby szczelność okien oraz to, czy użyto odpowiedniej ilości materiałów izolacyjnych.

Czy warto wykorzystać kamerę termowizyjną do odbioru mieszkania?

Obecnie odbiór mieszkania z kamerą termowizyjną cieszy się bardzo dużą popularnością. Na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób. A przy odbiorze mieszkań ze specjalistą jest to już właściwie standard. Czy jeśli czeka Cię odbiór mieszkania Kraków jest miastem, w którym rzeczywiście warto skorzystać z takiego rozwiązania? Tu akurat nie ma najmniejszych wątpliwości — zdecydowanie tak!

Kupno mieszkania od dewelopera wiąże się z bardzo dużą inwestycją. Rynek pierwotny nieruchomości rozwija się w błyskawicznym tempie, a kolejne inwestycje wyrastają w mieście jedna po drugiej. Łatwo więc wywnioskować, że w wielu z takich mieszkań występują liczne nieprawidłowości. Aby więc nie korygować ich na własny rachunek, lepiej postawmy na sprawdzone sposoby. Jednym z nich jest właśnie termowizja!

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje

Rozrywka