czwartek, 14 stycznia 2021 08:22

Oddział Dziecięcy limanowskiego szpitala działa już w normalnym trybie

Autor Aleksandra Tokarz
Oddział Dziecięcy limanowskiego szpitala działa już w normalnym trybie

Wraz z rozpoczęciem nowego roku Oddział Chorób Dzieci limanowskiego szpitala ponownie funkcjonuje w normalnym trybie. Co to oznacza?

Oddział Dziecięcy zapewnia ponownie rodzicowi małego pacjenta możliwość przebywania matki lub ojca z dzieckiem w jednoosobowej sali (izolatce). Sale wyposażone są w dodatkowe łóżka hotelowe dla rodzica. Przy każdej znajduje się łazienka. Ponadto, oddział prowadzi pełną diagnostykę, a personel z zaangażowaniem czeka, aby pomóc małym pacjentom.

W powiecie limanowskim powstały cztery punkty wypoczynkowo – widokowe. W których miejscach?
Realizacja projektu pn. Zwiększenie atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Powiatu Limanowskiego poprzez zagospodarowanie turystyczne punktów widokowych i wypoczynkowych właśnie się zakończyła. W ramach projektu wykonano cztery takie punkty. Kanina, Wysokie [/informacje/limanowa], Zalesie i Szcz…

Oddział prowadzi diagnostykę i leczenie schorzeń u dzieci do 16 roku życia. Dzięki dostępowi do wyposażonych pracowni diagnostycznych szpitala (echo, usg, gastroskopia, pracownia rtg, tomografia komputerowa, ekg i innych) oddział prowadzi kompleksową diagnostykę schorzeń układu oddechowego, pokarmowego, moczowego, nerwowego oraz układu krążenia, a także schorzeń reumatologicznych, alergicznych, pasożytniczych, z uwzględnieniem pełnej rehabilitacji oddechowej, w tym aerozoloterapii i ogólnousprawniającej.

Sale, korytarz oraz świetlica ozdobione są kolorowymi postaciami z bajek. Wyposażenie świetlicy w telewizor, radiomagnetofon, zabawki i książki sprawia, że mali pacjenci przebywają w otoczeniu zbliżonym do warunków domowych, przez co szybciej mogą zapomnieć o chorobie, a pobyt w szpitalu jest dla nich mniejszym stresem.

Mszana Dolna: Policjanci zamiast nowego radiowozu 4x4 dostali … stary samochód
Do policjantów z komisariatu w Mszanie Dolnej miała trafić nowa kia sportage. Tymczasem dotarła … kilkuletnia kia ceed. Samorządowcy z pobliskich gmin nie kryją rozgoryczenia. Co prawda nowy radiowóz został zakupiony, ale trafił do komendy powiatowej w Limanowej. Kontrowersje, jakie wzbudził zakup …

W skład zespołu lekarzy oddziału chorób dzieci szpitala wchodzą: kierownik oddziału – lek. Iwona Orzeł – Żurek, zastępca kierownika oddziału – lek. Katarzyna Leśniak oraz lekarze asystenci: lek. Bożena Michalak – Józkowicz, lek. Paulina Dudzik – Popardowska, lek. Piotr Leśniak, lek. Łukasz Piotrowski.

inf./fot. Powiat Limanowski

Limanowa - najnowsze informacje