środa, 13 stycznia 2021 08:48

W powiecie limanowskim powstały cztery punkty wypoczynkowo – widokowe. W których miejscach?

Autor Aleksandra Tokarz
W powiecie limanowskim powstały cztery punkty wypoczynkowo – widokowe. W których miejscach?

Realizacja projektu pn. Zwiększenie atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Powiatu Limanowskiego poprzez zagospodarowanie turystyczne punktów widokowych i wypoczynkowych właśnie się zakończyła. W ramach projektu wykonano cztery takie punkty.

Kanina, Wysokie, Zalesie i Szczawa – to w tych miejscach, specjalnie z myślą o turystach, powstały punkty wypoczynkowo – widokowe. W ramach prac w Kaninie wybudowano wiatę, wyposażoną w ławostół, tablicę informacyjną, stojak na rowery oraz kosze na śmieci. Tablica informacyjna przedstawi turystom panoramę Kaniny z oznaczeniem szczytów, wykonaną przez Rafała Ociepkę.

Ambasadorka Zagórzańskich Dziedzin Superczempionką!
Podczas sobotniej Gali Mistrzów Sportu 2020 Justyna Kowalczyk – Tekieli, Ambasadorka Zagórzańskich Dziedzin [/informacje/limanowa], otrzymała w 86. Plebiscycie “Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca w Polsce, statuetkę Superczempiona za całokształt kariery. Było to i dla niej, i jej kibicó…

Podobna wiata pojawiła się w Wysokiem. W ramach prac w Zalesiu ogrodzono teren i wybudowano 6 wiat oraz 35-metrową altanę, w której znajduje się tablica informacyjna oraz mapa szlaków i atrakcji wokół Mogielnicy. W Szczawie, obok pijalni wód mineralnych, wykonano 7 miejsc postojowych, a jej otoczenie doposażono w przenośne leżaki, donice i kosze na śmieci. Tablica informacyjna, która się tam pojawiła, posiada podkład z mapą szlaków i atrakcji w okolicy. Turyści będą mogli także ujrzeć panoramę z Gorca.

Wartość inwestycji to niemal 300 tys. zł.

fot. Powiat Limanowski

Limanowa - najnowsze informacje