środa, 13 stycznia 2021 09:48

Mszana Dolna: Policjanci zamiast nowego radiowozu 4x4 dostali … stary samochód

Autor Aleksandra Tokarz
Mszana Dolna: Policjanci zamiast nowego radiowozu 4x4 dostali … stary samochód

Do policjantów z komisariatu w Mszanie Dolnej miała trafić nowa kia sportage. Tymczasem dotarła … kilkuletnia kia ceed. Samorządowcy z pobliskich gmin nie kryją rozgoryczenia. Co prawda nowy radiowóz został zakupiony, ale trafił do komendy powiatowej w Limanowej.

Kontrowersje, jakie wzbudził zakup nowego radiowozu dla policji opisuje portal limanowa.in. W 2020 roku miasto Mszana Dolna, gmina Mszana Dolna i gmina Niedźwiedź przekazały powiem 37,5 tys. zł na częściowe sfinansowanie radiowozu z napędem na cztery koła, który miał działać na terenie Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej. Zamiast nowej, dostosowanej do pracy w górskim terenie kii sportage, do Mszany Dolnej dotarła używana, kilkuletnia kia ceed. Pojazd wyższej klasy miał bowiem trafić do komendy powiatowej w Limanowej.

- Uzyskaliśmy zapewnienie, że radiowóz trafi do mszańskiego komisariatu. Jakie było nasze zdziwienie, gdy dowiedzieliśmy się że nowy radiowóz nie trafi jednak do Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej, gdyż został on w dyspozycji komendanta powiatowego. W zamian do komisariatu trafił używany radiowóz. Mamy nadzieję, że taki stan rzeczy jest chwilowy i wynika z nieporozumienia – mówiła burmistrz Mszany Dolnej Anna Pękała podczas sesji rady gminy.

W powiecie limanowskim powstały cztery punkty wypoczynkowo – widokowe. W których miejscach?
Realizacja projektu pn. Zwiększenie atrakcyjności turystycznej i rekreacyjnej Powiatu Limanowskiego poprzez zagospodarowanie turystyczne punktów widokowych i wypoczynkowych właśnie się zakończyła. W ramach projektu wykonano cztery takie punkty. Kanina, Wysokie [/informacje/limanowa], Zalesie i Szcz…

Samorządowcy nie chcą pogodzić się z tą decyzją, w związku z czym napisali list z prośbą o wyjaśnienie sytuacji do komendanta powiatowego. Jak zaznaczyła burmistrz Mszany Dolnej w przeszłości sytuacje, w których samochód współfinansowany przez gminy nie trafiał do lokalnych samorządów, nie miały miejsca.

fot. ilustracyjne/KPP Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje