poniedziałek, 7 listopada 2022 09:19

Odtrucie alkoholowe - jak wygląda i ile trwa?

Autor Artykuł sponsorowany
Odtrucie alkoholowe - jak wygląda i ile trwa?

Nałóg alkoholowy to niezwykle często występujące w naszej społeczności zjawisko, które dotyka nie tylko osoby uzależnione, ale również ich rodziny. Jak każde uzależnienie, alkoholizm prowadzi nie tylko do pogorszonych relacji rodzinnych czy służbowych, ale również do ciężkich chorób - zarówno na podłożu fizycznym, jak i psychicznym. W kontekście leczenia alkoholizmu możemy wiele usłyszeć o odtruwaniu alkoholowym. Jednak już teraz warto zaznaczyć, że odtruwanie nie jest jeszcze leczeniem. Na czym więc polega i kiedy jest niezbędne? Jak długo trwa odtruwanie organizmu?

Odtruwanie alkoholowe - kiedy jest niezbędne?

Odtruwanie alkoholowe jest jednym z wielu elementów składowych leczenia uzależnienia. Jest to pierwszy etap, który ma na celu bezpieczne przeprowadzenie osoby uzależnionej przez dolegliwości pojawiające się w momencie odstawienia substancji uzależniającej - w tym przypadku alkoholu. W każdym mieście możemy liczyć na pomoc specjalisty, który przeprowadzi nas przez ten trudny czas. Jeśli szukasz placówki oferującej odtrucie alkoholowe, Warszawa nie jest pod tym względem wyjątkiem. Wręcz przeciwnie - w stolicy masz dostęp do znacznie większej liczby takich placówek, zarówno tych prywatnych, jak i państwowych.

Warto jednak zaznaczyć, że odtruwanie alkoholowe może również dotyczyć osób, które nie mają problemów z nadmiernym spożywaniem substancji. Zatrucie alkoholowe może być więc jednorazowe.

Jak wygląda odtruwanie alkoholowe?

To czy osoba, która zatruła się alkoholem, jest uzależniona od tej substancji, czy też nie, będzie determinować przebieg procesu odtruwania.

W przypadku osób uzależnionych koniecznością będzie detoks alkoholowy. Ma on na celu oczyszczenie organizmu z toksyn oraz resztek alkoholu. Ważne jest jednak, by etap ten przebiegał pod okiem specjalisty. Detoks alkoholowy na własną rękę w zaciszu domu nie będzie pierwszym krokiem w leczeniu uzależnienia. Odtruwanie alkoholowe w tym przypadku ma na celu przygotowanie do dalszej pracy z uzależnionym, czyli do terapii. Podczas detoksu pacjentowi podawany jest: magnez, witamina B1 oraz potas.

Przy niewielkim zatruciu alkoholowym osób, które nie borykają się z chorobą, detoks w domowym zaciszu zwykle będzie w zupełności wystarczający. Sprawdzi się wówczas duża ilość wody z cytryną, a także elektrolity. Przy silnym zatruciu koniecznością może być jednak odtruwanie w szpitalu.

Jak długo trwa odtruwanie alkoholowe?

Detoks osoby uzależnionej od alkoholu jest znacznie dłuższy od detoksu osoby, która jednorazowo zatruła się tą substancją. Przebiega on w specjalnym ośrodku lub szpitalu i trwa kilka dni. Objawy odstawienia alkoholu w tym przypadku mogą rodzić konieczność podania środków uspokajających.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje