wtorek, 17 sierpnia 2021 13:01

Odtrucie alkoholowe pozwala na złagodzenie objawów zespołu abstynencyjnego

Autor Artykuł sponsorowany
Odtrucie alkoholowe pozwala na złagodzenie objawów zespołu abstynencyjnego

Odtruwanie alkoholowe to skuteczna metoda walki z negatywnymi konsekwencjami picia alkoholu

Mianem alkoholika określa się osobę, która cierpi z powodu własnego alkoholizmu. Warto rozróżnić tutaj dwa główne rodzaje uzależnienia: psychiczne i fizyczne. Pierwsze z nich objawia się w formie potrzeby regularnego spożywania alkoholu w różnych celach, zwykle po to, aby poprawić swoje samopoczucie. Drugi typ wiąże się z podnoszeniem poziomu tolerancji alkoholowej. Choroba alkoholowa ma to do siebie, że rozwija się etapami, stopniowo, przez co przez wiele lat może nie być w ogóle dostrzegana. Z tego powodu tak trudno jest z nią walczyć, szczególnie na początku. Jest to o tyle niekorzystne, że im szybciej zostaną wykryte symptomy świadczące o uzależnieniu, tym wcześniej zostanie choroba rozpoznana, dzięki czemu dana osoba ma większe szanse na powrót do normalnego życia.

Jedną z możliwości, które pozwalają przerwać uzależnienie fizyczne jest odbycie procedury odtruwania alkoholowego. Od pewnego czasu obserwuje się wzrost popularności i dostępności tej metody. Jest to korzystne rozwiązanie dla osób uzależnionych – początkowo, aby z niej skorzystać byli zmuszeni udać się do specjalistycznych ośrodków. Obecnie prywatne gabinety umożliwiają przejście przez ten proces od ręki.

Odtrucie alkoholowe wiąże się z podaniem drogą dożylną kroplówki z witaminami i innymi substancjami, dzięki którym niweluje się zarówno kaca, jak i silne zatrucie alkoholowe.

Kto może skorzystać z odtruwania organizmu po alkoholu?

Celem podania odtrucia alkoholowego jest wsparcie naturalnych procesów regeneracyjnych organizmu poprzez wypłukanie i usunięcie wszelkich pozostałości alkoholowych, a także uzupełnienie niedoborów odżywczych. Aby znacząco zwiększyć komfort Pacjenta i zminimalizować nieprzyjemne odczucia można podać mu leki i wyroby medyczne, które umożliwią zapobiegnięcie wystąpieniu zespołu odstawiennego i jego licznych nieprzyjemnych objawów.

Czym jest zespół abstynencyjny?

Wspomniany wyżej zespół odstawienny w inny sposób nazywany jest zespołem abstynencyjnym. Powstaje on w momencie zaprzestania dostarczania do organizmu wybranej używki lub znaczącego zredukowania konsumowanej dawki tejże substancji. Warto mieć na uwadze, że zespół ten pojawia się niezależnie od rodzaju uzależnienia. Charakterystyczne objawy, jakich występowania można się spodziewać, to:

  • Spowolnienie akcji serca,
  • Obniżenie ciśnienia krwi,
  • Podwyższenie poziomu hormonów stresu: kortyzolu i adrenaliny,
  • Spadek poziomu hormonu szczęścia: dopaminy.

Warto zauważyć, że normalną reakcją organizmu na brak używki jest zwiększanie masy ciała oraz pojawienie się zaburzeń uwagi. Najsilniejsze natężenie widoczne jest przez pierwszy miesiąc abstynencji, a im dłużej ona trwa, tym objawy słabną.

Odtrucie alkoholowe jako skuteczna metoda leczenia kaca

Potocznie nazywany kac to inaczej syndrom dnia poprzedniego. Jest to zespół dolegliwości o dużym stopniu uciążliwości. Związany jest z wypiciem nadmiernej ilości alkoholu, a podłożem jego powstania są następujące czynniki:

  • Nadmierna ilość zgromadzonego aldehydu octowego, będącego efektem metabolizowania alkoholu,
  • Odwodnienie,
  • Wypłukanie z organizmu witamin, elektrolitów i soli mineralnych,
  • Zakwaszenie organizmu,
  • Spożycie napojów zanieczyszczonych, zawierających uboczne produkty fermentacji alkoholowej, takie jak alkohol fuzlowy,
  • Stres oksydacyjny.

Charakterystyczne objawy kaca, takie jak ból głowy i jej zawroty, wymioty, nudności, ogólne złe samopoczucie, spadek koncentracji, nadwrażliwość na bodźce, skutecznie utrudnia codzienne funkcjonowanie i przyczynia się do zaniedbywania obowiązków zawodowych i rodzinnych. Kilkugodzinny kac jest zmorą wszystkich osób pijących, szczególnie, że powszechnie stosowane domowe sposoby zwyczajnie nie działają. Przykładowo polecana woda z cytryną i zbilansowane, pożywne śniadanie nie są w stanie zapewnić całkowitego nawodnienia oraz uzupełnienia deficytu składników odżywczych – aby to osiągnąć konieczne są bardziej radykalne rozwiązania, jak choćby opisywane odtruwanie. Dzięki specjalnie dobranym wlewom dożylnym jednocześnie oczyszcza się organizm z produktów przemiany metabolicznej alkoholu, zapewniając przy tym nawodnienie i uzupełnienie braków. Dużym atutem odtrucia jest fakt, iż kroplówki działają niemalże natychmiastowo, dzięki czemu dana osoba może od razu po zakończeniu procesu odtruwania wrócić do swoich normalnych aktywności.

Odtruwanie alkoholowe jest niezbędne po okresie długotrwałego nadużywania alkoholu

Charakterystyczną cechą głębokiego uzależnienia jest występowanie ciągów alkoholowych. Mogą one trwać zarówno kilka dni, tygodni, miesięcy, jak i lat. W czasie takiego ciągu, gdzie alkoholik spożywa znaczne ilości szkodliwych substancji dochodzi do całkowitej degradacji całego organizmu. Duże szkody odnotowuje się we funkcjonowaniu układu nerwowego oraz immunologicznego. Organizm staje się odwodniony i niedożywiony, znacząco spada ilość drogocennych witamin i minerałów. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że nagłe zrezygnowanie z alkoholu może mieć tragiczne skutki dla zdrowia, a nawet życia osoby uzależnionej. Można walczyć z takim stanem rzeczy właśnie za pomocą odtrucia alkoholowego, które umożliwia uniknięcie objawów zespołu odstawiennego, a dodatkowo skutecznie pomaga w regeneracji wątroby i układu nerwowego. Jeżeli lekarz dostrzeże taką potrzebę, do kroplówki wprowadza się specjalne medykamenty, które działają relaksująco, odprężająco, uspokajająco, przeciwbólowo lub nasennie. Warto dodać, że proces odtruwania jest całkowicie bezpieczny – zawsze odbywa się pod ścisłą kontrolą medyczną. W razie sytuacji trudnych doświadczony lekarz wie, w jaki sposób udzielić pomocy.

Co warto wiedzieć o odtruwaniu alkoholowym za pomocą kroplówek?

Wlewy dożylne, czyli inaczej kroplówki, są znacznie bardziej skuteczne od wszelkich środków doustnych, ponieważ charakteryzują się wysoką biodostępnością. Wynika ona z wprowadzania wszelkich jej składników bezpośrednio do krwioobiegu, dzięki czemu omija się proces wchłaniania w układzie pokarmowym. W ten sposób efekty odczuwane są niemalże od razu. Tym samym znaczna większość Pacjentów odczuwa ulgę już podczas samego podawania kroplówki.

Omawiając skład kroplówek należy podkreślić, że jest ona dobierana przez lekarza indywidualnie, w zależności od stopnia wyniszczenia organizmu i poziomu niedoborów. Mimo wszystko znaczna część składników jest spójna ze sobą, między sobą różnią się głównie stężeniem. Przede wszystkim podstawą jest roztwór soli fizjologicznej, w którym rozpuszczone są różne związki aktywne. Warto wyszczególnić tutaj glukozę, elektrolity i magnez. Często podaje się także substancje przyspieszające regenerację, neutralizujące wolne rodniki tlenowe, a także oczyszczające wątrobę. Bardzo duże znaczenie mają tutaj witaminy z grupy B, witamina C, ornityn i koenzym Q-10. Taki skład gwarantuje szybkie wyeliminowanie głównych przyczyn złego samopoczucia po alkoholu, organizm jest wzmocniony, nawodniony, uzupełnione zostały niedobory, Pacjent czuje się znacznie lepiej, jego stan jest stabilny, wolny od objawów uzależnienia fizycznego.

Szukasz odtrucia alkoholowego w Łodzi? Zaufaj najlepszym!

Podanie kroplówki generuje konieczność wkłucia dożylnego i przerwana ciągłości skóry. Wiąże się to z ryzykiem zakażenia bakteriami i uszkodzenia naczyń krwionośnych. Z tego powodu w profesjonalnych gabinetach odtruwających wlewy dożylne wykonują jedynie wykwalifikowani i doświadczeni ludzie ze świata medycznego. Tym samym, w skład naszego zespołu wchodzą lekarze i ratownicy medyczni charakteryzujący się wieloletnim stażem, którzy w swojej pracy kierują się głównie dobrem i bezpieczeństwem Pacjenta. Korzystasz z naszych usług – masz gwarancję skuteczności i profesjonalizmu.

Łódź jest idealnym miejscem do wykonania kompleksowej procedury odtrucia alkoholowego. Jeżeli dany Pacjent nie jest w stanie dotrzeć na miejsce, prywatny gabinet https://odtruwanielodz.com/ umożliwia przeprowadzenie otrucia pod wskazanym przez daną osobę adresie pod opieką specjalistów, zachowujących dyskrecję.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje