czwartek, 27 czerwca 2024 10:41

Ojciec i syn napadli na 20-latka. Chcieli go zabić maczetą

Autor Mirosław Haładyj
Ojciec i syn napadli na 20-latka. Chcieli go zabić maczetą

Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, dotkliwie pobili maczetą 20-letniego mężczyznę. Mężczyznom za usiłowanie zabójstwa grozi więzienie.

18 czerwca po południu  na policję wpłynęło zawiadomienie o ataku na 20-latka. Mundurowi ustalili, że pomiędzy sprawcami (ojcem i synem) a pokrzywdzonym doszło do sprzeczki. Kilka godzin później mężczyźni spotkali go i zaczęli ścigać, by po chwili zaatakować maczetą, zadając rany zagrażające jego życiu. 20-latek w stanie krytycznym trafił do szpitala, a policjanci zajęli się szukaniem sprawców.

-Intensywna praca policjantów doprowadziła do ustalenia dwóch mężczyzn tj. ojca i syna, którzy najprawdopodobniej brali udział w brutalnym ataku. Dwa dni później tj. 20 czerwca przypuszczenia pracujących nad sprawą śledczych potwierdziły się - kryminalni odnaleźli miejsce, w którym ukrywał się młodszy ze sprawców 20-latek i dokonali jego zatrzymania. Jego ojciec nadal był poszukiwany

-przekazuje policja.

21 czerwca na policję zgłosił się 39-letni ojciec zatrzymanego. Obaj mężczyźni przebywają w tymczasowym areszcie. Postawiono im zarzut zabójstwa.

Inf. KMP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka