piątek, 4 listopada 2022 16:39

Nietrzeźwy ojciec zabrał czterolatkę na piwo do pubu

Autor Mirosław Haładyj
Nietrzeźwy ojciec zabrał czterolatkę na piwo do pubu

W sobotę (29 października) tuż przed godziną 22:00 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który, mając pod opieką małe dziecko, pił alkohol w jednym z lokali gastronomicznych na terenie Kęt.

Kiedy mężczyzna wyszedł z córką z lokalu zgłaszający w obawie o bezpieczeństwo dziecka, poszli za nietrzeźwym. Mundurowi w kilka chwil byli na miejscu, gdzie zastali 39–letniego mieszkańca Kęt, pod którego opieką znajdowała się jego 4-letnia córka. Na miejscu byli również zgłaszający, którymi okazali się 20- oraz 21-letni mieszkańcy powiatu bielskiego.

Badanie stanu trzeźwości ojca dziecka wykazało 1,7 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu policji, natomiast dziecko została oddane pod opiekę rodziny. Wobec mężczyzny zostało wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletniej nad którą miał obowiązek opieki, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Materiały w sprawie ujawnionego zaniedbania w sprawowaniu opieki, które mogło zagrozić życiu i zdrowiu, a także bezpieczeństwu dziecka zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

-Podziękowania za prawidłową reakcję należą się panu Jakubowi oraz panu Miłoszowi z powiatu bielskiego. Powiadamiając policję, wykazali się ogromną troską o los małego dziecka

-piszą mundurowi i dodają:

-Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci, seniorów oraz osób niepełnosprawnych.  W przypadku podejrzenia, że dziecko, osoba starsza czy osoba niepełnosprawna doznaje przemocy lub jest zaniedbywana wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach.  Należy skontaktować się z  pracownikiem socjalnym, nauczycielem, pedagogiem,  kuratorem sądowym oraz dzielnicowym. W pilnych przypadkach należy interweniować dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Inf. i foto: Małopolska policja

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje