środa, 29 września 2021 11:39

Okradali niedokończone domy. Proszowiccy policjanci zatrzymali szajkę włamywaczy

Autor Norbert Kwiatkowski
Okradali niedokończone domy. Proszowiccy policjanci zatrzymali szajkę włamywaczy

Na każdego kozaka zawsze trafi się większy kozak. Policjanci z Proszowic zatrzymali trzech sprawców włamań do nowobudowanych domów. W trakcie przeszukań miejsc zamieszkania włamywaczy odnaleziono rzeczy pochodzące z kradzieży. Złodziejom grozi nawet 10 lat więzienia.

W lipcu oraz wrześniu na terenie powiatu proszowickiego dochodziło do szeregu włamań do nowobudowanych domów. Sprawcy najczęściej uszkadzali drzwi wejściowe, a następnie  dokonywali kradzieży kabli energetycznych oraz elektronarzędzi budowlanych. Policjanci Wydziału Kryminalnego proszowickiej Policji w toku dochodzenia pracowali nad ustaleniem tożsamości i zatrzymaniem sprawców tych włamań.

W ramach prowadzonych czynności operacyjnych ustalili, że sprawcami włamań są 20-latka i 20-latek z powiatu proszowickiego oraz 22-letni mieszkaniec powiatu kazimierskiego.

22 września br. policjanci zatrzymali ich w miejscach zamieszkania i przeszukali ich posesje ujawniając  rzeczy pochodzące z kradzieży m.in. kable energetyczne, a także elektronarzędzia budowlane.

Wymienionym przedstawiono zarzuty 6 zarzutów kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. Łączna suma strat uszkodzonego i skradzionego mienia w tych sprawach oszacowana została na blisko 100 tysięcy złotych.
Wobec wszystkich podejrzanych zastosowano dozór policyjny jako środek zapobiegawczy. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków – Nowa Huta.

Proszowice - najnowsze informacje