poniedziałek, 5 października 2020 08:05

Olkusz. COVID-19 w kolejnej placówce - tym razem przedszkole

Autor Wiktoria Mitura
Olkusz. COVID-19 w kolejnej placówce - tym razem przedszkole

Kolejny przypadek wystąpienia koronawirusa wykryto w Przedszkolu nr 10 w Olkuszu. Jeden z nauczycieli otrzymał pozytywny wynik. . Część kadry oraz dzieci z trzech grup, wraz z osobami współzamieszkującymi, do 10 października będą przebywać na kwarantannie.

- Podobnie jak w przypadku SP Nr 1 wdrażamy działania rekomendowane przez służby sanitarne oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wszystkie osoby z kontaktu z osobą zakażoną, w tym osoby współzamieszkujące, zostały objęte kwarantanną. Przy tak dużym dobowym przyroście osób zakażonych koronawirusem należy się spodziewać, że czasem taką diagnozę otrzyma ktoś z naszej gminy. Dlatego tym bardziej apeluję o przestrzeganie zasad dystansu społecznego, jako najbardziej sprawdzonej metody ochrony przez COVID-19. Wszystkim zakażonym koronawirusem życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Po potwierdzeniu koronawirusa u jednego z nauczycieli część kadry pedagogicznej oraz grupy: Krasnoludki, Żabki i Pszczółki, są objęte kwarantanną do 10 października 2020 roku.

foto: ilustracyjne

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje