piątek, 2 października 2020 10:59

Olkusz. Zła sytuacja w szkołach w gminie Wolbrom. Dwóch dyrektorów zakażonych!

Autor Wiktoria Mitura
Olkusz. Zła sytuacja w szkołach w gminie Wolbrom. Dwóch dyrektorów zakażonych!

Dwóch dyrektorów szkół z gminy Wolbrom znalazło się izolacji, po tym jak stwierdzono u nich zakażenie koronawiursem. Kolejnych dwóch poddano kwarantannie ze względu na kontakt z osobami zakażonymi. Jak działają szkoły? Sytuacja jest dynamiczna.

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu poinformowała, że z powodu stwierdzonego zakażenia SARS-COV-2, dwóch dyrektorów szkół z terenu gminy Wolbrom: ZS w Gołaczewach oraz ZS-P nr 2 w Wolbromiu przy ul. Pod Lasem, znalazło się w izolacji, a dwóch dyrektorów: ZS-P w Łobzowie oraz SP w Dłużcu z powodu kontaktu z osobami zakażonymi koronawirusem zostało poddanych kwarantannie.

Jak informuje wicedyrektor Z-SP nr 2 w Wolbromiu, do kwarantanny skierowani zostali także uczniowie klas 7a, 7b i 7c, którzy mieli lekcje z dyrektorem. Dla uczniów pozostających na kwarantannie w dniach od 02 do 09 października zostanie zorganizowane nauczanie zdalne. Pozostali uczniowie przychodzą na zajęcia stacjonarne do szkoły.

Jednocześnie kwarantannie zostały poddane osoby współzamieszkujące z uczniami, nauczyciele różnych szkół i sekretarka jednej z placówek oraz pracownik UMiG Wolbrom.

Z uwagi na zaistniałą sytuację, z polecenia Burmistrza Wolbromia Adama Zielnika, wszystkie cztery szkoły oraz UMiG dziś w godzinach wieczornych zostaną poddane dezynfekcji.

Sytuacja w szkołach i na terenie miasta i gminy Wolbrom jest dynamiczna.

info: UMiG Wolbrom

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje