poniedziałek, 3 lipca 2023 07:14

Oni rozbudują ulice Stelmachów, Piaskową i Jordanowską

Autor Mirosław Haładyj
Oni rozbudują ulice Stelmachów, Piaskową i Jordanowską

Wybrany został wykonawca rozbudowy ulic Stelmachów, Piaskowej i Jordanowskiej. Spośród sześciu, złożonych w przetargu ofert, wybrano firmę AG System sp. z o.o. Po sfinalizowaniu umowy zorganizowane zostaną spotkania z mieszkańcami, podczas których m.in. omówiony zostanie harmonogram prac.

Wybrana firma rozbuduje ul. Stelmachów, na odcinku od ul. Piaskowej do Jordanowskiej oraz rozbuduje ul. Piaskową. Pojawi się nowa jezdnia, chodniki oraz niezbędna infrastruktura techniczna, w tym m.in. odwodnienie i oświetlenie.

W przypadku braku odwołań, zostanie podpisana umowa na kwotę ok. 36,2 mln zł (w tym: Zarząd Dróg Miasta Krakowa ok. 30,8 mln zł, Wodociągi Miasta Krakowa ok. 5,4 mln zł).

– Przed nami bardzo istotne etapy. Po pierwsze spotkania z mieszkańcami, żeby dowiedzieli się, co będziemy w tym rejonie robić, w jakich etapach, w jakich terminach. Stąd te konsultacje są bardzo niezbędne, ponieważ ulica jedna, jak i druga są bardzo wąskie i zniszczone. To będzie sprawiało, że ten front robót będzie bardzo szeroki, bo też do wykonania jest mnóstwo różnych istotnych rzeczy: od instalacji, przez jezdnie po chodniki – mówi Andrzej Kulig.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka