czwartek, 3 marca 2022 12:46

Oprogramowanie NX CAD – SIEMENS Digital Industries Software

Autor Artykuł sponsorowany
Oprogramowanie NX CAD – SIEMENS Digital Industries Software

Zintegrowane rozwiązania softwarowe stanowią duże wsparcie dla wszelkich prac związanych z rozwojem produktów. NX CAD to oprogramowanie, które znajduje zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Służy do opracowania koncepcji 2D, stworzenia projektu 3D, cyfrowej analizy i weryfikacji oraz przygotowania dokumentacji. Finalnie pozwala wydajnie opracować innowacyjne produkty, jak również obniżyć koszty produkcji.

Najważniejsze funkcje NX CAD

Oprogramowanie bazuje na kernelu PARASOLID, którego właścicielem jest Siemens Digital Industries Software. Posiada szereg unikalnych funkcji wspierających proces tworzenia nowych produktów w wielu branżach. Oprogramowanie NX CAD jest obecnie liderem w dziedzinie szybkiego prototypowania i modelowania części oraz dużych złożeń. Jedno z najbardziej kompleksowych rozwiązań NX SIEMENS zapewnia najwyższy poziom integracji pomiędzy różnymi dziedzinami projektowania.

  • Oprogramowanie NX CAD zwiększa wydajność procesu związanego z modelowaniem części. Wspomaga rozwój produktu na każdym etapie produkcji.
  • NX CAD to oprogramowanie, które uskutecznia prace w pełnej gamie zadań projektowych. Umożliwia tworzenie dokumentacji, koncepcji 2D, modelowanie 3D oraz wykonanie szczegółowych obliczeń matematycznych.
  • Oprogramowanie NX CAD pozwala na jednoczesną pracę z danymi w postaci siatki STL i tradycyjnymi modelami do druku 3D. Convergent Modeling znacznie skraca czas, który potrzebny jest do przygotowania zeskanowanego modelu.

Moduły NX CAD SIEMENS

Oprogramowanie posiada specjalizowane aplikacje, między innymi do: mechatroniki, wzornictwa, obliczeń CAE czy projektowania form wtryskowych. NX CAD został wyposażony w szereg modułów, które można w dowolny sposób konfigurować oraz dopasowywać do potrzeb przedsiębiorstwa. Oprogramowanie posiada nieograniczone możliwości modelowania bryłowo-powierzchniowego i jest dostępne w polskiej wersji językowej. Doskonale sprawdzi się w nawet najbardziej wymagających gałęziach przemysłu.

Największym partnerem SIEMENS Digital Industries Software w Polsce jest firma CAMdivision. Polski dostawca oprogramowania posiada prestiżowy status w dziedzinie NX CAD/ CAM, Solid Edge oraz TEAMCENTER. Firma CAMdivision jest także autorem aplikacji NX RAPID, która rozszerza licencje NX CAD oraz NX DRAFTING o dodatkowe funkcje. Więcej o oprogramowanie CAD można przeczytać na stronie https://www.camdivision.pl/pl/produkty/nx-cad!

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje