poniedziałek, 14 września 2020 07:38

ORLEN Wyścig Narodów pod dyktando Holendrów

Autor Głos 24
ORLEN Wyścig Narodów pod dyktando Holendrów

Olav Kooij wygrał w Rzeszowie drugi etap ORLEN Wyścigu Narodów UCI  Nations Cup U23 i zwyciężył w klasyfikacji generalnej zawodów. Najlepszy  z Polaków Bartosz Rudyk zajął na drugim etapie piąte miejsce, a w  klasyfikacji generalnej był czternasty. Klasyfikację drużynową Pucharu  Narodów wygrała reprezentacja Holandii, Polska zajęła dziewiąte miejsce.

Tegoroczny  ORLEN Wyścig Narodów w Rzeszowie toczył się pod dyktando Holendrów.  Pomarańczowi wygrali sobotnią drużynową jazdę na czas, a w niedzielnym  wyścigu ze startu wspólnego triumfował Olav Kooij. Na finiszu w al.  Cieplińskiego wyprzedził on Estończyków Markusa Pajura i Raita Arma.

W  klasyfikacji generalnej Holendrzy zajęli całe podium – na najwyższym  stopniu stanął Kooij, a obok niego Mick van Dijke i Daan Hoole. Polakom  przypadły miejsca w drugiej dziesiątce. Czternasty był Bartosz Rudyk, a  piętnasty Adam Kuś. Jako drużyna Polacy zajęli dziewiąte miejsce, tracąc  do zwycięskiej Holandii prawie 7.26 minuty. Na drużynowym podium  znalazły się także Szwajcaria i Niemcy.

Sponsorem Tytularnym wydarzenia jest PKN ORLEN

Olav Kooij: Bardzo  cieszymy się ze zwycięstwa, to ogromna zasługa drużyny – razem  walczymy, razem wygrywamy. Podczas drużynowej jazdy na czas pokazaliśmy,  że mamy silny zespół. Dziś wiedzieliśmy, że musimy walczyć o utrzymanie  pozycji w klasyfikacji generalnej. Mieliśmy wszystko w naszym rękach, a  na koniec udało się dodatkowo wygrać etap.

Bartosz Rudyk: Liczyłem  na więcej, bo zależało mi na tym starcie, a ostatnie dni pokazały, że  mogę pokazać się z dobrej strony. Stając na starcie tego wyścigu  myślałem o podium, a nawet o zwycięstwie. Podobał mi się finisz,  wydawało się, że mam szanse na dobry rezultat, ale wystarczyło na piąte  miejsce i czuję lekki niedosyt. Myślę, że zabrakło sprytu z mojej  strony, myślałem, że sprint będzie wyglądał nieco inaczej.

Czesław Lang: Bardzo  się cieszę, że zorganizowaliśmy ten wyścig. Nie było łatwo znaleźć  termin w kalendarzu, nie wszystkie zaproszone drużyny mogły przyjechać.  Ale ostatecznie wystartowało trzynaście ekip i uważam, że poziom  sportowy zawodów był naprawdę wysoki. Wszyscy przyjechali świetnie  przygotowani i zdeterminowani do walki o zwycięstwo. Można powiedzieć,  że mieliśmy w Rzeszowie prawdziwą kolarską ucztę.

Zdjęcia: https://we.tl/t-Sa028zFnvO

Wyniki: https://domtel-sport.pl/uploads/wyniki/10160.pdf

Sport

Sport - najnowsze informacje