poniedziałek, 7 grudnia 2020 07:58

Ortodoncja - stomatologia estetyczna

Autor Artykuł sponsorowany
Ortodoncja - stomatologia estetyczna

Orzeł stomatologia

Orzeł stomatologia to ambitny, w pełni profesjonalny zespół, który daje z siebie możliwie jak najwięcej w dążeniach do zapewniania swoim pacjentom najlepszej opieki stomatologicznej. Przewagę nad konkurencją, daje uczestnictwo w międzynarodowych konferencjach, targach i szkoleniach. W ofercie Orzeł stomatologia, znajduje leczenie kompleksowe, ortodoncja, endodoncja, stomatologia, badania RTG i profilaktyczne i wiele innych.

Leczenie kompleksowe

Współpraca specjalistów reprezentujących różne dziedziny

Na rezultaty leczenia, ma wpływ wiele różnych kwestii. Do pacjentów powinno się podchodzić holistyczne, angażując przy tym różnorodnych specjalistów z dziedziny stomatologii: endodonty, protetyka, ortodonty, jak również nierzadko chirurga. Specjaliści z Orzeł stomatologia nie boją się żadnych wyzwań. Do każdego pacjenta podchodzi się tam holistycznie i indywidualnie. Wykonywana jest pełna diagnostyka i dokładna analiza wszelkich problemów. Dzięki temu możliwe staje się ostateczne zaprezentowanie pacjentowi najlepszych dla dla niego rozwiązań. W wielu wypadkach, dzięki wykorzystaniu wewnątrzustnego skanera, lekarz będzie w stanie pokazać przybliżone rezultaty już podczas pierwszej wizyty, zaś po przeprowadzeniu próbnej odbudowy, dawany jest czas pacjentowi na poczet jego przyzwyczajenia się do zupełnie nowego uśmiechu. Może on wówczas ocenić, czy jest to dla niego wygodne rozwiązanie, a w razie czego odnotować także swoje uwagi i przekazać je lekarzowi na następnej wizycie.

Zasady, którymi kierują się specjaliści w Orzeł stomatologia

W Orzeł stomatologia zostało wypracowanych wiele wartości, które umożliwiają efektywne leczenie wszystkich pacjentów:

  • holistyczne i indywidualne podejście,
  • wnikliwe przeprowadzenie diagnostyki,
  • brak rutyny,
  • nowoczesny sprzęt,
  • profesjonalizm,
  • odpowiedni plan leczenia.

Ortodoncja

Ortodoncja, nazywana także szczękową ortopedią stanowi dziedzinę medycyny, która zajmuje się leczeniem nieestetycznego ustawienia uzębienia i wad zgryzu.

Na czym polega ortodoncja i kiedy tego typu leczenie będzie wskazane?

Lekarz specjalista dobiera zawsze rodzaj ortodontycznego aparatu do potrzeb konkretnego pacjenta. Dzięki jego użyciu możliwa staje się zmiana ustawienia zębów. Poprawie ulega estetyka uśmiechu, jak i funkcja żucia, czyli właściwego rozkładania siły zgryzowej w czasie spożywania posiłków.

Leczenie typu ortodontycznego niekiedy wskazane jest także w roli wprowadzenia do leczenia implantologicznego albo protetycznego. W wypadku, kiedy konieczna staje się zmiana ułożenia zębów celem uzyskania lepszej estetyki, funkcji pracy protetycznej, czy też stworzenia właściwego miejsca dla implantów.

Jak przebiega leczenie ortodontyczne w Orzeł stomatologia?

Leczenie przeprowadzane jest w kilku różnych etapach:

  • Diagnostyka - podczas pierwszej wizyty, na miejscu wykonywana jest pełna niezbędna diagnostyka ortodontyczna: zdjęcie boczne cefalometryczne i panoramiczne. Fotografie pozwalają na poddanie ocenie rysy twarzy i symetrię uśmiechu. Wykonuje się również wewnatrzustne skany cyfrowe, co zaś jest konieczne do oceny zgryzu pacjenta. Lekarz bardzo dokładnie analizuje zebraną w ten sposób dokumentację, dzięki czemu może zaprezentować pacjentowi wszelkie problemy, jak i różnorodne metody ich rozwiązywania, uwzględniając przy tym ich wady i zalety,
  • Przygotowanie indywidualnego planu leczenia - specjalista, który wyposażony będzie w całą dokumentację, wnikliwie przeanalizuje zdjęcia, jak i modele uzębienia, planując właściwie i indywidualnie przygotowany plan leczenia. Kiedy plan będzie już gotowy, pacjent może się z nim zapoznać i skonsultować swoje ewentualne uwagi z lekarzem,
  • Zakładanie aparatu - wykorzystując techniki cyfrowe do planowania leczenia, możliwie staje się wykonanie aparatów z dużą precyzją, która nie jest absolutnie osiągalna dla tradycyjnych metod, gdzie przyklejane są zamki. Na przyklejony dokładnie aparat, zakłada się tytanowy drut, który daje siłę do przesunięcia zębów. Przywiązywany jest on do zamków przy pomocy wielobarwnych ligatur (tak zwanych gumek). Zabieg ten trwa ok. godziny. W wypadku zastosowania aparatu Invisalgin, wizyta trwa około pół godziny. Lekarz stomatolog umieszcza na zębach bocznych przezroczyste kotwiące elementy i instruuje później pacjenta, w jaki sposób ma się obchodzić z tego typu aparatem,
  • Wizyty kontrolne - w czasie wizyt kontrolnych u pacjentów analizuje się ustawienie zębów, jak również ich relacje wzajemne. Lekarz poddaje kontroli działanie tytanowych drutów, a w razie potrzeby może je także wymienić. Zmienia się ligatury. Przeprowadzanie wizyt kontrolnych, konieczne jest co około 4-6 tygodni,
  • Zdejmowanie aparatu i retencja - po skończonym już leczeniu, aparaty ortodontyczne są zdejmowane, zęby są dokładnie oczyszczane. Na koniec wykonuje się zdejmowane retencyjne aparaty, które mają na celu stabilizowanie rezultatów leczenia. Po leczeniu zaleca się wizyty kontrolne co 6 miesięcy.

RTG

Orzeł stomatologia posiada swoją własną pracownię RTG, która wyposażona została w pantomograficzny aparat cyfrowy posiadający moduł 3D służący do przeprowadzania tomografii. Pracownia ta powstała, aby możliwie stało się wykonywanie na miejscu wszelkich niezbędnych badań diagnostycznych do kontynuowania leczenia.

Badanie pantomograficzne

Zdjęcia pantomograficzne stanowią podstawę dla dalszej stomatologicznej diagnostyki. Na zdjęciu widoczny jest powiększony obraz anatomicznych struktur - żuchwy, kości szczęki, jak i oczywiście zębów.

Dzięki takiemu zdjęciu, lekarz może poddać dokładnej ocenie stan przyzębia, jak również określić wszelkie nieprawidłowości w zakresie budowy korzeni zębów, czy też miejsca tak zwanych zatrzymanych zębów. Zdjęcie umożliwia wykrywanie na wczesnym etapie problemów, zanim jeszcze będą występowały dolegliwości bólowe.

Badanie to jest bezpieczne, chociaż nie powinno się go wykonywać bez wskazań medycznych. Ilość promieniowania emitowanego w czasie pantomograficznego badania, zbliżona jest do ilości promieniowania, która dociera do nas w około 3 dni ze środowiska, które nas otacza.

Badanie tomografii komputerowej w 3D

Zdjęcia wykonywane podczas tomografii komputerowej stanowią niezwykle dokładny, a ponadto trójwymiarowy obraz w zakresie tkanek pacjenta. Badanie 3D zalecane jest w wypadku, kiedy niezbędne staje się bardzo dokładne odwzorowanie tkanek konkretnego pacjenta. Ma to ogromne znaczenie podczas leczenia implantologicznego, chirurgicznego usuwania ósemek albo podczas wykonywania chirurgicznych zabiegów w niedalekiej okolicy szczękowych zatok.

Dzięki tego typu badaniu, lekarz ma szansę precyzyjnego zaplanowania zabiegu, a przez to wpływania na czas jego trwania, jak również na bezpieczeństwo pacjenta. Właściwe przygotowanie do zabiegu, możliwie staje się dzięki wykonaniu tomografii komputerowej, a to skutkuje krótszym czasem powrotu do zdrowia pacjenta.

Badanie to wykonuje się również celem diagnostyki i planowania leczenia w przypadkach bardzo skomplikowanych.

Stomatologia

Każdego dnia w Orzeł stomatologia dąży się do perfekcji w wykonywanej pracy. Specjaliści tam pracujący dokładają wszelkich starań, żeby pacjenci mogli z dumą patrzeć w lusterko. Współpraca prowadzona jest wyłącznie z najlepszymi technikami, protetykami, lekarzami i profesjonalną asystą. Każdy spośród pacjentów jest wyjątkowy, dlatego celem ustalenia odpowiedniego planu leczenia istotne jest indywidualne podejście. Na początku konieczna jest konsultacja, jak i zlecenie wszelkich niezbędnych badań. Po omówieniu otrzymanych wyników, ustala się dokładny plan leczenia, jak i jego koszty.

Profilaktyka

Podczas pracy z pacjentami, duża waga przywiązywana jest do stomatologicznej profilaktyki. To dbanie o higienę w obrębie jamy ustnej, jest najważniejsze celem zachowania pięknego i zdrowego uśmiechu. W gabinetach Orzeł Stomatologia, można poddać się profesjonalnemu zabiegowi higienizacji, jak i otrzymać instruktaż dbania o zęby we własnym domu.

Endodoncja

Leczenie kanałowe, czyli tak zwana endodoncja, wskazana jest przede wszystkim w wypadku chorób w obrębie miazgi, nazywanej nerwem. Choroby te mogą pojawić się na skutek silnej próchnicy, uszkodzeń mechanicznych, odsłoniętej szyjki zębowej, jak również długo trwających stanów zapalnych w obrębie dziąseł.

Jakie są etapy leczenia kanałowego?

  • Diagnostyka - leczenie kanałowe zaczyna się od przeprowadzenia pełnej diagnostyki, która może zostać przeprowadzona podczas jednej wizyty, w gabinecie na miejscu. Lekarz poddaje analizie zdjęcia RTG i planuje kolejne etapy leczenia,
  • Dewitalizacja w obrębie miazgi zęba - lekarz musi otworzyć ząb celem umieszczenia w nim specjalistycznego preparatu, który umożliwia zatruwanie miazgi zęba. Jest to kontrolowany i bezpieczny proces, który ułatwi dalsze etapy leczenia. W niektórych wypadkach omawiany krok może zostać pominięty. Etap ten trwa na ogół do 14 dni,
  • Czyszczenie kanałów - stomatolog zajmuje się usuwaniem zdemineralizowanych i chorych tkanek, jak również oczyszczaniem wnętrza kanałów z bytujących tam bakterii,
  • Wypełnianie kanałów - wnętrze zęba zostaje wypełnione specjalistycznym materiałem. To niezwykle wymagający i istotny proces, bowiem stomatolog wytwarza barierę dla bakterii,
  • Proces odbudowywania zęba - dokładane są starania, aby odbudowany fragment zęba wyglądał niczym naturalny, nie tylko pod względem kolorystycznym, ale także z uwagi na kształt.
Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje

Rozrywka