środa, 20 sierpnia 2025 05:22, aktualizacja 4 godziny temu

Osiek. Nocna kontrola przerodziła się w pościg za... skuterem

Autor Mateusz Łysik
Osiek. Nocna kontrola przerodziła się w pościg za... skuterem

Niedzielny wieczór, 17 sierpnia, na ul. Karolina w gminie Osiek (pow. oświęcimski) zakończył się interwencją wobec kierującego motorowerem, który zlekceważył sygnał do zatrzymania. Chwilę później doszło do uderzenia lusterkiem w rękę policjanta oraz zarysowania samochodu służbowego. Sprawa nie skończyła się na kolizji.

Około godziny 20 wskazany motorower poruszał się niestabilnie, dlatego nadzorujący ruch dali znak do zatrzymania. Kierujący zignorował sygnał i przejeżdżając obok, uderzył lusterkiem w rękę osoby kierującej ruchem, jednocześnie ocierając się o bok auta służbowego, a następnie próbował uciec. Po krótkim pościgu został zatrzymany i obezwładniony. Okazało się, że to 32-letni mieszkaniec powiatu bielskiego.

Badanie trzeźwości nie wykazało alkoholu. Test śliny wskazał natomiast obecność dwóch substancji – amfetaminy i marihuany. Zgodnie z procedurą pobrano krew do badań toksykologicznych.

Po zatrzymaniu sprawdzono również uprawnienia i oznakowanie pojazdu. Jak ustalono, mężczyzna prowadził mimo cofniętych uprawnień, a na skuterze znajdowała się skradziona tablica rejestracyjna.

W grę mogą wchodzić sankcje za kilka czynów: za spowodowanie kolizji – grzywna; za niezatrzymanie się do kontroli – kara do 5 lat pozbawienia wolności; za prowadzenie pod wpływem środków odurzających – do 3 lat; za naruszenie nietykalności cielesnej osoby wykonującej czynności służbowe – do 3 lat; za kierowanie mimo cofniętych uprawnień – do 2 lat; a za użycie skradzionej tablicy rejestracyjnej – do 5 lat. Ostateczna kwalifikacja i ewentualny wymiar kary zależą od ustaleń postępowania oraz wyników badań toksykologicznych.

Obserwuj nas w Google News

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka