wtorek, 26 maja 2020 07:52

OSP w Nieszkowie otrzymała pojazd bojowy [Zdjęcia]

Autor Mirosław Haładyj
OSP w Nieszkowie otrzymała pojazd bojowy [Zdjęcia]

Nabytek trafi do nieszkowskich strażaków dzięki staraniom władz Powiatu Miechowskiego, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie, wójt Marty Vozsnak wraz z Radą Gminy Słaboszów.

Choć pojazd ma 15 lat, nie odstaje swym wyglądem i wyposażeniem od najnowszych modeli. Wcześniej służył on do celów reprezentacyjnych i ćwiczebnych w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Krakowie, a na liczniku ma niecałe 38 tys. km.

W przekazaniu auta ochotnikom z Nieszkowa, które odbyło się w poniedziałek 25 maja 2020 r., uczestniczyli: starostowie miechowscy – Jacek Kobyłka, Paweł Osikowski, przewodniczący Rady Powiatu – Krzysztof Świerczek, wiceprzewodniczący Rady Powiatu i słaboszowski prezes gminny OSP -Stanisław Krawiec, wójt Marta Vozsnak, komendanci KP PSP – mł. bryg. Michał Majda, st. kpt. Mariusz Idzik, prezes OSP Nieszków – Stanisław Nowak i dh Henryk Janus.

Komendant Majda podkreślał, że samochód jest w bardzo dobrym stanie wizualnym i technicznym.  Do historii jednostki nawiązał Stanisław Krawiec, wspominając, że do tej pory strażacy z Nieszkowa użytkują 35-letni pojazd.

Gmina Słaboszów jest drugim samorządem po powiecie miechowskim, który wsparł największą kwotą zakup nowego samochodu dla KP PSP Miechów. Pojazd w jednostce ma się pojawić po wakacjach.

Inf. i foto: Starostwo Powiatowe w Miechowie

Miechów - najnowsze informacje