wtorek, 30 lipca 2019 11:16

Ostrowsko. Pobili, pozbawili wolności i grozili za niespłacony dług

Autor Joanna Frydrych
Ostrowsko. Pobili, pozbawili wolności i grozili za niespłacony dług

Porwali 25-latka, którego następnie bili, podduszali i grozili śmiercią. Wszystko po to, aby odzyskać dług. Policjanci zatrzymali wszystkich trzech sprawców, którzy usłyszeli już zarzuty.

Sceny niczym z filmu rozegrały się w ubiegły wtorek wieczorem w miejscowości Ostrowsko w powiecie nowotarskim. Do 25-latka, który przebywał na boisku sportowym ze swoimi znajomymi podjechał nagle samochód z trzech mężczyznami, którzy zażądali od niego zwrócenia pożyczonych wcześniej pieniędzy. Dwóch z nich zaczęło grozić, bić i kopać 25-latka. W obronie chłopaka stanęły jego koleżanki, które również zostały pobite. Agresorzy wciągnęli pokrzywdzonego do samochodu i odjechali w rejon miejscowości Waksmund strasząc, że zostanie tam zakopany, po czym pojechali do miejsce zamieszkania jednego z nich w gminie Nowy Targ, gdzie i w przydomowej kotłowni bili, podduszali i grozili śmiercią poszkodowanemu przykładając mu do głowy przedmiot przypominający broń. W trakcie zderzenia interweniowały postronne osoby powodując uwolnienie ofiary.

W wyniku ataku 25-latek ma złamany nos i uraz głowy. Jedna z koleżanek, która stanęła w jego w obronie ma złamaną rękę. Cała trójka sprawców została zatrzymana przez policjantów. Wszyscy to mieszkańcy gminy Nowy Targ i byli już w przeszłości karani i przebywali w zakładzie karnym, a pobicia i pozbawienia wolności dopuścili się w tzw. recydywie.

Info: KPP Nowy Targ

Podhale - najnowsze informacje