piątek, 14 sierpnia 2020 10:42

Oświęcim. Dwóch 15-latków piło wódkę i piwo…

Autor Wiktoria Mitura
Oświęcim. Dwóch 15-latków piło wódkę i piwo…

Wczoraj koło godziny 21 policjanci otrzymali anonimowe zgłoszenie o dwóch pijanych chłopcach, którzy znajdowali się w rejonie ul. Szpitalnej w Oświęcimiu. Chłopców pijących wódkę i piwo zauważył czujny mieszkaniec Oświęcimia.

Wczoraj tuż przed 21.00 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące dwóch pijanych chłopców, znajdujących się w rejonie ulicy Szpitalnej w Oświęcimiu. We wskazany rejon natychmiast pojechali policjanci, którzy szybko zlokalizowali nastolatków.

Okazało się, że są to dwaj 15 – letni mieszkańcy Oświęcimia. Badanie stanu trzeźwości u jednego z nieletnich  wykazało 0,40 promila alkoholu, natomiast u drugiego aż 1,5 promila alkoholu. W trakcie czynności policjanci ustalili, że butelkę wódki i piwo kupił nieznany im mężczyzna.

Materiały w sprawie czynu, którego dopuścili się nieletni przekazane zostaną do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich. Policjanci ustalają również personalia mężczyzny, który lekceważąc obowiązujące prawo, zdrowie oraz bezpieczeństwo nieletnich, udostępnił im alkohol.

info: KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje