wtorek, 8 grudnia 2020 12:04

Oświęcim. „Port Oświęcim” – pierwszy etap już gotowy

Autor Wiktoria Mitura
Oświęcim. „Port Oświęcim” – pierwszy etap już gotowy

Przy ul. Fabrycznej w Oświęcimiu, w ciągu drogi krajowej 44, powstało nowe rondo wraz z drogą łączącą ul. Fabryczną z ul. Unii Europejskiej. Inwestor, którym jest spółka Trio buduje w tym miejscu duży kompleks dla kierowców pod nazwą “Port Oświęcim”.

Jak informuje kierownik projektu Michał Ciok droga wraz z rondem powstała dzięki współpracy spółki, miasta i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Rondo jest pierwszym w Małopolsce Zachodniej, które ma tzw. wyspę przejazdową dla transportu ponadgabarytowego.

Budowa portu była planowana od kilku lat. Składa się z mniejszych projektów. Jeden z nich właśnie zakończono. Trwa jeszcze budowa sklepu sieci Netto według najnowszych technologii, który ma być gotowy pod koniec stycznia. W pobliżu powstaje stacja Shell wraz z parkingiem dla tirów i kompleksem myjni samochodowych. Ostatnim z projektów jest budowa lokalu gastronomicznego sieci KFC.

Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut podkreśla, że to kolejna inwestycja, która powstaje przy ul. Fabrycznej z udziałem kapitału prywatnego. – Bardzo nas cieszy aktywność naszych lokalnych firm, które zwiększają zatrudnienie i atrakcyjność gospodarczej części miasta. Droga, która powstała wraz z rondem połączyła tereny inwestycyjne, które znajdują się przy ul. Fabrycznej i ul. Unii Europejskiej. Łatwiej będzie dojechać do istniejących już firm, a także tych, które powstaną. Poprawiła też układ komunikacyjny w tej części miasta, bo ruch na ulicy Fabrycznej jest spory i często dochodzi tu do wypadków – mówi. – Podziękowania należą się mojemu zastępcy Andrzejowi Bojarskiego, który był zaangażowany ze strony miasta w realizację projektu, czyli budowy ronda wraz z drogą – dodaje prezydent.

info i foto: UM Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje