poniedziałek, 10 sierpnia 2020 09:20

Oświęcim. Przejażdżka zakończyła się w rowie…

Autor Wiktoria Mitura
Oświęcim. Przejażdżka zakończyła się w rowie…

Zeszłej nocy oświęcimscy policjanci zatrzymali 29 – letniego obywatela Mołdawii, który był podejrzany o jazdę po pijanemu. Jego przejażdżka nie była długa...zakończyła się w rowie.

Wczoraj koło godziny 23 policjanci zostali zatrzymani przez przechodniów w rejonie os. Chemików w Oświęcimiu zostali zatrzymani przez przechodnia, który idąc chodnikiem wzdłuż ulicy  Dąbrowskiego usłyszał huk od strony ulicy Szpitalnej. Policjanci od razu zareagowali. Po chwili policjanci znaleźli w rowie samochód.

Mundurowi pospieszyli z pomocą uczestnikom zdarzenia, którymi było czworo obywateli Mołdawii. Ani kierujący ani żaden pasażer nie doznali obrażeń ciała.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 29 – letniego obywatela Mołdawii podejrzanego o jazdę w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając w organizmie ponad promil alkoholu i w trakcie nietrzeźwego rajdu wypadł z zakrętu.

Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,07 promila alkoholu. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

info i foto: KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje