środa, 6 października 2021 10:21

Oto tegoroczni stypendyści wyróżnieni przez wójta Szczurowej

Autor Mirosław Haładyj
Oto tegoroczni stypendyści wyróżnieni przez wójta Szczurowej

Już po raz trzeci zostały przyznane „Stypendia Wójta Gminy Szczurowa” za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wybitne osiągnięcia sportowe. Program stypendialny jest inicjatywą Wójta Zbigniewa Moskala.

W niedzielne popołudnie, 3 października, do Gminnego Centrum Kultury przybyło 34 stypendystów wraz z rodzicami. To właśnie Ci uczniowie w minionym roku szkolnym osiągnęli wysokie wyniki w nauce - średnia ocen 5,20 i wyżej lub mieli wybitne osiągnięcia sportowe. Podczas niedzielnej gali Wójt Zbigniew Moskal w swoim przemówieniu podkreślił, że osiągnięte wyniki stypendystów świadczą o ich dojrzałości, odpowiedzialności i wytrwałości.

Wyznaczajcie sobie cele i zawsze wytrwale dążcie do ich realizacji. Czy zdecydujecie się zostać lekarzem, artystą, sportowcem czy kucharzem, pamiętajcie, że nic w życiu nie przyjdzie wam łatwo. Nie wierzcie w łatwy sukces. Bycie dobrym w tym, co się robi zawsze będzie wymagało od Was pracy

– mówił Wójt Gminy Szczurowa.

Podczas niedzielnej uroczystości słowa uznania i gratulacji popłynęły również do rodziców.

Serdecznie dziękuję wam, drodzy rodzice za to, że dla swoich dzieci jesteście wsparciem, źródłem siły i wytrwałości. Życzę wam wielu kolejnych powodów do dumy z Waszych dzieci

– mówił do zgromadzonych rodziców Wójt Zbigniew Moskal.  

Nie zabrakło również podziękowań dla dyrekcji, nauczycieli i wychowawców

– Życzę, aby państwa aktywna i twórcza postawa znajdowała uznanie w oczach uczniów i była źródłem osobistej satysfakcji.

Inf.: UG Szczurowa

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje