środa, 25 marca 2020 14:36

Pacjent z podejrzeniem koronawirusa zaatakował nożem ratownika i uciekł!

Autor Katarzyna Domagała
Pacjent z podejrzeniem koronawirusa zaatakował nożem ratownika i uciekł!

Dzisiaj w nocy, ok. 3. ratownicy medyczni transportowali mężczyznę z podejrzeniem koronawirusa. Podczas transportu na autostradzie A4 mężczyzna zaatakował ratownika nożem zadając mu osiem ciosów. Ratownik został poddany reanimacji, sprawca uciekł.

Pacjent był transportowany z Legnicy do szpitala zakaźnego w Bolesławcu. Po ataku nożownika członkowie załogi karetki rozpoczęli reanimację ofiary aż do przylotu śmigłowca LPR. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Atak na ratownika medycznego! (Przez pacjenta z podejrzeniem Koronawirusa!)
Dzisiejszej nocy, 25.03.20, zespół ratownictwa medycznego z Kłodzka D01 10, transportował pacjenta do oddziału psychiatrycznego zakaźnego.
Ok godz. 2.00 w karetce znajdującej się na 73 km autostrady A4 rozegrał się dramat. Ratownik medyczny został zaatakowany nożem przez pacjenta. Karetka zatrzymała się na zjeździe z autostrady. Pacjent po zadaniu około ośmiu ciosów w klatkę piersiową zbiegł z karetki o czym powiadomiono Policję.
Na pomoc rannemu zadysponowano zespoły D0215 z Legnicy i D0217 z Chojnowska a następnie pi zamknięciu autostrady przez Policję i zabezpieczeniu miejsca przez zastępy Straży Pożarnej wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego „Ratownik 13”.
Po ustabilizowaniu stanu poszkodowanego ranny ratownik medyczny został przewieziony do szpitala w Bolesławcu gdzie został operowany.
Piotrek czuje się dobrze.
Cała brać ratownicza życzy mu szybkiego powrotu do zdrowia! informuje Zespół Ratownictwa Medycznego w Chojnowie.
Koronawirus w Małopolsce. Oprac. Głos24.pl
Infogram
koronawirus najnowsze informacje

Źródło: Zespół Ratownictwa Medycznego w Chojnowie

Małopolska - najnowsze informacje