środa, 16 marca 2022 06:43

Papież i polski kardynał poświęcą Rosję Maryi. Wypełni się przepowiednia z 3. tajemnicy fatimskiej?

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Papież i polski kardynał poświęcą Rosję Maryi. Wypełni się przepowiednia z 3. tajemnicy fatimskiej?

Jak poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, 25 marca papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi.

Do poświęcenia Rosji i Ukrainy przez papieża Franciszka dojdzie w piątek (25 marca) w Watykanie. W tym samym dniu polski kardynał Konrad Krajewskiego, jako wysłannik Ojca Świętego, dokona tego samego aktu w Fatimie.

Do papieża Franciszka w ostatnim czasie docierają prośby o zawierzenie Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Przedstawili ją m.in. biskupi rzymskokatoliccy Ukrainy. Do papieża zwrócił również z prośbą o modlitwę o nawrócenie Rosji proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Krysowicach w archidiecezji lwowskiej. Wysłał podobną informację do znajdujących się na całym świecie fatimskich sanktuariów. Te 13 marca 2022 odpowiedziały modlitwą o nawrócenie Rosji.

Dzięki greckokatolickiemu arcybiskupowi Lwowa Ihorowi Woźniakowi na Ukrainie rozpocznie się niebawem peregrynacja figury Pielgrzymującej Matki Bożej Fatimskiej.

Objawienie fatimskie

Kościół uznał objawienia maryjne w Fatimie z 13 lipca 1917 r. za autentyczne. Dzieci, którym ukazała się Matka Boża przekazały prośbę o poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu. Maryja przestrzegła, że jeżeli jej prośba nie zostanie spełniona, Rosja będzie szerzyć „swoje błędy na całym świecie, podejmując wojny i prześladowanie Kościoła”.

– Przyjdę, by żądać poświęcenia Rosji memu Niepokalanemu Sercu i ofiarowania Komunii św. w pierwsze soboty na zadośćuczynienie. Jeżeli ludzie me życzenia spełnią, Rosja nawróci się i zapanuje pokój, jeżeli nie, Rosja rozszerzy swoje błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowania Kościoła. Sprawiedliwi będą męczeni, Ojciec Święty będzie bardzo cierpieć, wiele narodów zostanie zniszczonych, na koniec zatriumfuje moje Niepokalane Serce. Ojciec Święty poświęci mi Rosję, która się nawróci, a dla świata nastanie okres pokoju

– powiedziała.

Stolica Apostolska w czerwcu 2000 r. ujawniła trzecią część tajemnicy fatimskiej. Od objawień miały miejsca różne akty zawierzenia Maryi, m.in. 25 marca 1984 r. w Watykanie dokonał go w obecności biskupów z całego świata Jan Paweł II. Poprosił wówczas w ciszy Maryję o ocalenie świata od wojny. Uroczystość miała miejsce przed figurą Matki Bożej przywiezionej specjalnie z Fatimy.

Inf.: Watykan News

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje

Rozrywka