czwartek, 12 sierpnia 2021 10:03

"Parlament zamieniony w cyrk". Będzie protest przed siedzibą PiS w Krakowie. Gdzie jeszcze?

Autor Marzena Gitler
"Parlament zamieniony w cyrk". Będzie protest przed siedzibą PiS w Krakowie. Gdzie jeszcze?

Protest w obronie wolnych mediów zapowiedziało KOD_ Małopolskie i Strajk Kobiet Kraków. "Bądźcie z nami w czwartek o 20 w Krakowie na ul. Retoryka pod biurem PiS!" - zapraszają.

Pierwszy krakowski protest w obronie wolności słowa i przeciwko projektowi ustawy "Lex TVN", czyli nowelizacji Ustawy o Radiofonii i Telewizji odbył się już we wtorek 10 lipca, w ramach ogólnopolskiej akcji, w której podobne manifestacje odbyły się nie tylko w największych polskich miastach, ale też mniejszych miejscowościach. W Małopolsce m.in. na ulicę wyszli mieszkańcy w Chrzanowie, Gorlicach, Myślenicach, Nowym Sączu, Olkuszu, Oświęcimiu, Suchej Beskidzkiej, Tarnowie, Wadowicach, Wieliczce i Zakopanem.

Protest 10 sierpnia w Krakowie - wideo KOD Małopolska

Na krakowskim proteście, na którym prawdziwe tłumy zgromadziły się pod Ratuszem na Runku Głównym, o skutkach nowelizacji prawa i w obronie wolności słowa przemawiali prof. Andrzej Zoll, prof. Janusz Majcherek, Grażyna Zagórny, mec. Jan Hoffman oraz dziennikarze: Adam Szostkiewicz, Magdalena Kursa i Paweł Sękowski.

Wczoraj w Sejmie procedowano kontrowersyjną ustawę i gdy obrońcy stacji TVN i niezależności mediów mogli już sobie gratulować, po tym, gdy po kilku przegranych przez PiS głosowaniach przeszedł też zgłoszony przez Władysława Kosiniaka-Kamysza wniosek o przerwanie obrad do 2 września, po zwołaniu Konwentu Seniorów marszałek Małgorzata Witek zarządziła reasumpcję głosowania, którą poparli też posłowie Kukiz`15 i ostatecznie po godz. 19  "Lex TVN" przegłosowano.

Tuż po tym spontaniczny protest przed siedzibą PiS zorganizowało KOD_Małopolskie.

Kraków ul. Retoryka teraz!

Opublikowany przez KOD_Małopolskie Środa, 11 sierpnia 2021

Kolejny, większy i zorganizowany nie tylko w Krakowie, ale ponownie w kilku innych miastach Małopolski zapowiedziano na dzisiaj, 12 sierpnia.

"Parlament zamieniony w cyrk. Wszystkie wszystkie zasady podeptane, jawna korupcja polityczna. Ustawa odcinając miliony ludzi od dostępu do telewizji, która nie jest tubą propagandową.... Jesteśmy zmęczeni. Mamy dość.
Ale doprowadzimy do upadku grupy paramafijnej, która przejęła i niszczy nasze Państwo i jego obywateli! Bądźcie z nami w czwartek o 20 w Krakowie na ul. Retoryka pod biurem PiS!"
- zapraszają organizatorzy: KOD_ Małopolskie i Strajk Kobiet Kraków.

Protesty odbędą się też m.in o godz. 18 pod biurem posła Jacka Osucha na Tynku w Olkuszu oraz o godz. 19 na Rynku w Chrzanowie.

fot. Fb. KOD_Małopolskie

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka