poniedziałek, 7 listopada 2022 13:27

Pech chciał, że w takim stanie w nocy wylądowała przy komendzie. Grożą jej 2 lata więzienia

Autor Mirosław Haładyj
Pech chciał, że w takim stanie w nocy wylądowała przy komendzie. Grożą jej 2 lata więzienia

Policjanci  zatrzymali do kontroli 44-letnią kierująca forda, która mając 2 promile  alkoholu w organizmie, uderzyła w krawężnik i uszkodziła  koło swojego samochodu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi jej wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

W  poniedziałek (7 listopada) przed godziną 1:00 w Suchej Beskidzkiej na ul.  Mickiewicza, przy budynku komendy policjanci zauważyli samochód marki  Ford, którego kierowca zjechał z drogi, uderzając kołem swojego  samochodu w chodnik. Policjanci postanowili sprawdzić dziwne zachowanie  osoby kierującej.  Jak się okazało, za kierownicą siedziała pijana  kobieta. Urządzenie wykazało 2 promile w jej organizmie.

Apelujemy do kierowców, by nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu, gdyż jazda w takim  stanie może zakończyć się tragedią nie tylko dla samego kierowcy, ale też dla osób postronnych. Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę i obniża koncentrację

– powiedział w rozmowie z Głosem24 asp.szt. Wojciech Copija,  Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej.

Zdarzenie  nie tylko miało miejsce przy budynku komendy, ale też przy przejściu  dla pieszych. Na szczęście  w tym czasie nikt nie przechodził  na drugą stronę ulicy. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 44-latce,  która teraz będzie czekać na sąd, który zdecyduje o jej dalszym losie. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara nawet 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka