środa, 5 stycznia 2022 17:20

Personel wadowickiego szpitala nie nosi maseczek? Dyrekcja wyjaśnia

Autor Głos 24
Personel wadowickiego szpitala nie nosi maseczek? Dyrekcja wyjaśnia

W związku z informacją przesłaną lokalnemu portalowi o tym, że część personelu wadowickiego szpitala nie nosi maseczek, głos w sprawie zabrała dyrektor ZZOZ w Wadowicach, Barbara Bulanowska.

Jeden z mieszkańców powiatu wadowickiego poinformował lokalny portal wadowice24, że część personelu szpitalu nie nosi maseczek.

– Tak się niestety złożyło, że na skutek Covid 19 odeszła ode mnie bliska mi osoba. Załatwiając w wadowickim szpitalu wszelkie formalności związane ze zgonem, zauważyłem, że część personelu w bliskiej okolicy oddziału covidowego nie nosi maseczek lub nosi je nieprawidłowo. W związku z tym można mieć poważne wątpliwości co do zasadności stosowania takowych, a przecież wszędzie można usłyszeć że nas chronią

– napisał czytelnik i dodał:

– Jak to jest, że policja karze ludzi w sklepie, na stacji benzynowej, a w takiej placówce jak szpital można zauważyć takie zaniedbania. Później każda osoba kwestionująca pandemię ma taki argument i trudno nie przyznać jej racji.

Szpital w Wadowicach poinformował redakcję portalu wadowice24, że, według wewnętrznego regulaminu ZZOZ, każdy pracownik ma obowiązek noszenia maseczki m.in. przy bliskim kontakcie z zakażonym pacjentem lub takim, u którego podejrzewa się Covid-19.

– Właściwe stosowanie wskazanych procedur jest na bieżąco kontrolowane zgodnie z obowiązującymi zasadami prowadzenia kontroli wewnętrznej w obszarze działań zapobiegawczych szerzenia się zakażeń i chorób zakaźnych

– informuje portal wadowice24.pl dyrektorka wadowickiej lecznicy.

ZZOZ w Wadowicach apeluje o zgłaszanie sytuacji, w których pracownik nie ma założonej maseczki.

Inf.: Wadowice24.pl

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje