sobota, 20 kwietnia 2024 07:00

Pierwsza Komunia Święta. Czytelniczka: "Córka pojedzie limuzyną"

Autor Katarzyna Domagała
Pierwsza Komunia Święta. Czytelniczka: "Córka pojedzie limuzyną"

W kontekście nadchodzącego sezonu komunijnego warto zwrócić uwagę na list od czytelniczki Onetu, który zdecydowanie przeciwstawia się panującej w mediach nagonce na rodziców, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom wszystko, co najlepsze w ten wyjątkowy dzień. "To będzie duże przyjęcie, bo mamy wielu znajomych. Nie mam zamiaru ograniczać się tylko do rodziny" — pisze w liście pani Monika.

Czytelniczka Onetu wyraża swoje zdziwienie z powodu krytyki skierowanej w stronę rodziców, którzy nie żałują pieniędzy na swoje dzieci, argumentując, że najmłodsi również zasługują na trochę luksusu.

Zauważyłam, że w mediach od dłuższego czasu panuje nagonka na rodziców, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom wszystko, co najlepsze i nie żałują im pieniędzy. Nie rozumiem, co jest w tym złego, żeby najmłodsi również mogli korzystać z życia i mieć zapewnione coś więcej niż tylko niezbędne minimum. Nie rozumiem ludzi, którym szkoda wydawać pieniądze na własne dzieci. Jakby one nie zasługiwały na trochę luksusu - czytamy w liście opublikowanym w portalu Onet.

Córka kobiety, która wypowiada się w Onecie, w tym roku będzie miała pierwszą komunię świętą. Matka już zarezerwowała salę w dobrej restauracji, planując duże przyjęcie z udziałem nie tylko rodziny, ale również młodszych i starszych przyjaciół córki wraz z rodzicami. Chce, aby jej córka mogła świętować ten wyjątkowy dzień razem z kolegami i koleżankami.

Fot.: Pixabay
Do kościoła podjedziemy limuzyną. Bo czemu nie? W końcu pierwsza komunia zdarza się tylko raz w życiu. Chcę, żeby córka miała co wspominać. Zabiorę ją też do fryzjera i makijażystki, żeby w tym wyjątkowym dniu mogła poczuć się jak prawdziwa księżniczka. Wiem, że to nie jest konieczne, ale dlaczego odmawiać dziecku radości? Oczywiście mogłaby iść w skromnej albie i z rozpuszczonymi włosami, ale tak będzie ładniej i ciekawiej - pisze w liście pani Monika.

Kobieta nie ukrywa, że koszty związane z organizacją takiego przyjęcia są wysokie, ale jest zdeterminowana, aby nie oszczędzać na córce. Co więcej, jest gotowa nawet wziąć pożyczkę, aby zapewnić córce to, co najlepsze.

Z drugiej strony, liczy na to, że spora część kosztów zostanie pokryta przez prezenty od gości, co ostatecznie może sprawić, że koszty przyjęcia nie będą tak wysokie, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Fot.: Pixabay

Ten list otwiera dyskusję na temat tego, jak daleko rodzice powinni iść, aby zapewnić swoim dzieciom wyjątkowe wspomnienia z okazji pierwszej komunii świętej.

Źródło: Onet

Fot.: Pixabay

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka