środa, 3 listopada 2021 10:47

Pierwszy raz od początku epidemii otwierają się dla turystów. Są jednak „pewne” warunki

Autor Mirosław Haładyj
Pierwszy raz od początku epidemii otwierają się dla turystów. Są jednak „pewne” warunki

Izrael był krajem praktycznie zamkniętym dla turystów od marca 2020 r. Władze zdecydowały, by w listopadzie ponownie otworzyć granice dla zwiedzających.

Jak informuje portal Times of Israel, 1 listopada kraj pierwszy raz od prawie 1,5 roku otworzył się na zwiedzających. Postawione zostały jednak pewne warunki, jakie turyści są zobowiązani spełnić.

Podróżujący do kraju muszą się zjawić na lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie. Osobami uprawnionymi do wjazdu na teren Izraela są jedynie osoby, które w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w pełni się zaszczepiły przeciw koronawirusowi (min. 14 dni przed wylotem) albo posiadają status ozdrowieńca. Dodatkowo wymagane jest, aby osoby, które przechorowały COVID-19, były zaszczepione przynajmniej jedną dawką preparatu. Państwo uznaje szczepienia wszystkimi preparatami uznanymi przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).

Turyści przybywający do Izraela muszą wykonać dwa testy PCR: maksymalnie 72 godziny przed wylotem i kolejny od razu po przylocie. Na pokład samolotu mogą wejść tylko ci, którzy posiadają udokumentowany negatywny wynik testu. Po wylądowaniu na terenie Izraela, wszyscy turyści, do momentu otrzymania wyniku testu, zostaną poddani kwarantannie. Ci, u których wynik będzie pozytywny, zostaną skierowani na 14-dniową kwarantannę na koszt własny lub ubezpieczyciela.

Inf.: Radio Zet

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje