poniedziałek, 11 marca 2024 09:15

Pilne. Trwa ewakuacja jednego z pensjonatów na Podhalu [AKTUALIZACJA]

Autor Katarzyna Jamróz
Pilne. Trwa ewakuacja jednego z pensjonatów na Podhalu [AKTUALIZACJA]

11 marca podczas prac ziemnych przy budowie mostu na drodze W961 natrafiono na niewybuch. W związku z prowadzonymi działaniami służb konieczna jest ewakuacja mieszkańców jednego z pensjonatów.

W poniedziałkowy poranek (11 marca) w miejscowości Poronin Kośne Hamry, podczas prac ziemnych przy budowie mostu na drodze W961 natrafiono na niewybuch. Najprawdopodobniej pochodzi on z czasów II Wojny Światowej.

– Na miejscu są tatrzańscy policjanci, którzy zabezpieczają miejsce zdarzenia. Teren został odgrodzony oraz wyznaczono bezpieczną strefę. Konieczna będzie ewakuacja turystów z jednego z pensjonatów

– informuje asp. sztab. Roman Wieczorek z zakopiańskiej policji.

W związku z prowadzonymi działaniami droga W961 z Poronina do Bukowiny Tatrzańskiej została zamknięta. Policjanci wyznaczyli objazd przez Murzasichle i Wierch Poroniec.

[AKTUALIZACJA]

Tuż przed godziną 16:00 zakończyły się działania służb ratunkowych. Patrol saperski, który przybył na miejsce i pracował przy rozpoznaniu ujawnionego przedmiotu długo nie był pewien czy odnaleziony przedmiot jest niewybuchem. Trwało powolne i sukcesywne odkopywanie znaleziska. Dopiero po kilkudziesięciu minutach okazało się, że odkopany przedmiot faktycznie nie stanowi realnego zagrożenia dla okolicznych mieszkańców.

Dowódca policyjnego zabezpieczenia mógł zakończyć działania służb ratunkowych. Tym razem zagrożenie dla wielu osób nie potwierdziło się. Otwarto drogę, a mieszkańcy mogli bezpiecznie wrócić do swoich domów.

Inf. i foto: policja

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka