środa, 5 czerwca 2024 11:43

Piotr Uchman z Targowiska Mistrzem Świata w Szachach

Autor Marzena Gitler

Zawodnik Klubu Sportowego Szachownica Gmina Kłaj Piotr Uchman został oficjalnym Mistrzem Świata Amatorów w szachach klasycznych.

MŚ Amatorów rozgrywane były na wyspie Kos w Grecji od 11 do 20 maja. Pan Piotr jest mieszkańcem Gminy Kłaj, mieszka w Targowisku a na co dzień trenuje w KS Szachownica.

Turniej rozgrywany był tempem 90 min + 30 sek na dystansie 9 rund, a wziąć w nim udział mogły tylko osoby pełnoletnie. W trakcie turnieju była możliwość analizy partii z arcymistrzami: Danielem Kingiem, Zigurdem Lanką i Spyrydionem Skembrisem. Puchar wraz z panem Piotrem przyjechał do Klubu i został oficjalnie zaprezentowany wszystkim uczestnikom.

Przypomnijmy, że w ten sam weekend Klub Sportowy Szachownica zdobył brązowy medal (Sylwia Rożek) Mistrzostw Polski nad polskim morzem i Mistrzostwo Świata Amatorów w Grecji (Piotr Uchman). Dodatkowo Klub zajął 4. miejsce w Polsce w klasyfikacji zawodników do lat 8.

Już wkrótce kolejne turniejowe starty szachistów.