poniedziałek, 28 czerwca 2021 06:00

PiS przegrywa wybory w Ciężkowicach

Autor Aleksandra Tokarz
PiS przegrywa wybory w Ciężkowicach

Nie pomogło poparcie premiera Mateusza Morawieckiego, który w trakcie objazdu po Małopolsce, odwiedził powiat tarnowski, a także gminę Ciężkowice, gdzie stwierdził, iż "jest przekonany, że przewodniczący rady gminy Michał Koralik jest bardzo dobrym kandydatem na burmistrza". Nowym włodarzem miasta i gminy został Stanisław Kuropatwa - radny powiatu tarnowskiego z PSL.

O fotel burmistrza w pierwszej turze ubiegały się cztery osoby - ekonomistka startująca z własnego komitetu "Dobra Zmiana dla Ciężkowic" Dorota Mazur, sołtys wsi Falkowa i przewodniczący rady gminy Michał Koralik, radny powiatu tarnowskiego Stanisław Kuropatwa oraz przedsiębiorca Robert Figas.

Do drugiej tury zakwalifikowali się Stanisław Kuropatwa i Michał Koralik, którzy zdobyli wówczas kolejno 42,1 proc. i 36,6 proc. głosów. Frekwencja w pierwszej turze wyniosła 39 proc.

PiS przegrał jednak w Ciężkowicach. W drugiej turze wyborów, która odbyła się w niedzielę, 27 czerwca, to radny powiatu tarnowskiego z PSL Stanisław Kuropatwa otrzymał 60,43 proc. głosów. Zagłosowało na niego 2 tysiące 88 osób i tym samym to on zostanie nowym burmistrzem.

Zwycięstwa pogratulował nowemu burmistrzowi prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Na Michała Koralika, który w trakcie kampanii był mocno wspierany przez polityków PiS, głos oddało 1 367 osób.

Mateusz Morawiecki w powiecie tarnowskim. Poparł kandydata na burmistrza Ciężkowic
Wiadomości Ciężkowice. Mateusz Morawiecki odwiedził powiat tarnowski. Podczas wizyty poparł kandydata na burmistrza Ciężkowic.

Frekwencja we wczorajszych wyborach to 39,17 proc.

Przypomnijmy, przedterminowe wybory na burmistrza Ciężkowic zaplanowano po śmierci pełniącego ten urząd Zbigniewa Jurkiewicza, który zmarł 6 grudnia minionego roku, w wieku 65 lat. Samorządowiec chorował na Covid-19. Burmistrzem Ciężkowic był od 2010 roku.

fot. Facebook/Stanisław Kuropatwa

Tarnów - najnowsze informacje