środa, 19 maja 2021 10:56

Mateusz Morawiecki w powiecie tarnowskim. Poparł kandydata na burmistrza Ciężkowic

Autor Aleksandra Tokarz
Mateusz Morawiecki w powiecie tarnowskim. Poparł kandydata na burmistrza Ciężkowic

Mateusz Morawiecki odwiedził we wtorek, w trakcie objazdu po Małopolsce, powiat tarnowski, a także gminę Ciężkowice. Podczas wizyty szef rządu wsparł między innymi jednego z kandydatów na burmistrza Ciężkowic. Mówił też o programie Polski Ład.

W Jastrzębi w gminie Ciężkowice premier zapewnił, że program Polski Ład 2021 skierowany jest nie tylko do mieszkańców dużych miast, ale także tych mniejszych, jak Ciężkowice. Podkreślił, iż wierzy w równomierny rozwój, a także zwrócenie uwagi na wszystkie gminy i powiaty, również te usytuowane z dala od głównych szlaków komunikacyjnych.

Dodał, iż wierzy w kreatywność i pracowitość Polaków, a także „uwolnienie energii”. - Dlatego jakiś czas temu spotkaliśmy się w Warszawie z panem Michałem Koralikiem i jestem przekonany, że pan przewodniczący jest bardzo dobrym kandydatem na burmistrza - dodał szef rządu.

Przedterminowe wybory na burmistrza Ciężkowic zaplanowano po śmierci pełniącego tego urząd Zbigniewa Jurkiewicza, który zmarł 6 grudnia minionego roku, w wieku 65 lat. Samorządowiec chorował na Covid-19. Burmistrzem Ciężkowic był od 2010 roku.

Od jutra nowe przepisy dotyczące hulajnóg elektrycznych. Sprawdzamy co się zmieni [VIDEO]
Transport. Od 20 maja zmieniają się przepisy dotyczące korzystania z hulajnóg elektrycznych. Sprawdzamy co się zmienia i za co dostaniemy mandat

Kto będzie kandydował na burmistrza Ciężkowic? Miejska Komisja Wyborcza zarejestrowała czterech kandydatów: prowadzącą gospodarstwo agroturystyczne Dorotę Mazur, przewodniczącego Rady Miejskiej w Ciężkowicach i sołtysa miejscowości Falkowa Michała Koralika, radnego Powiatu Tarnowskiego Stanisława Kuropatwę oraz przedsiębiorcę Roberta Figasa.

Termin przedterminowych wyborów na burmistrza Gminy Ciężkowice to 13 czerwca.

W kolejnej części przemówienie premier Morawiecki poinformował, że wspomniana rozmowa dotyczyła strategii dalszego rozwoju miasta i planowanych inwestycji. Zauważył, że wie, jak są one potrzebne. - Wiem jakie piękne perspektywy, również związane z rozwojem turystyki na tych terenach, a także rozwojem gospodarczym całej gminy są możliwe wraz z dobrym gospodarzem, którego mam nadzieję niedługo państwo wybierzecie - kierował swoje słowa do mieszkańców.

Swoją wizytę premier zakończył spotkaniem z samorządowcami. Z Jastrzębi udał się do Kończysk, gdzie odwiedził  Centrum Aktywizacji i Opieki Seniorów Gminy Zakliczyn.

fot. Facebook/Józefa Szczurek-Żelazko

Tarnów - najnowsze informacje