niedziela, 15 listopada 2020 19:15

Po 21 dobowych dyżurach sama zachorowała na koronawirusa. To "bohaterka czasu próby"

Autor Mirosław Haładyj
Po 21 dobowych dyżurach sama zachorowała na koronawirusa. To "bohaterka czasu próby"

O stanie zdrowia lekarki poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych poseł Jerzy Polaczek.

U kierującej oddziałem covidowym katowickiego szpitala MSWiA, prof. Karoliny Sieroń wykryto COVID-19. W październiku lekarka spędziła 21 dni na 24-godzinnych dyżurach opiekując się pacjentami z koronawirusem.

O stanie zdrowia profesor poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych poseł Jerzy Polaczek.

Bohaterka czasu próby!
Pisząc kilka dni temu ostatni post i dziękując,  jako były już pacjent,za profesjonalną opiekę medyczną personelowi medycznemu szpitala MSWiA w Katowicach podkreśliłem, że lekarze, pielęgniarki,opiekunowie medyczni,salowe,ratownicy na oddziałach Covid narażają swoje zdrowie i życie. Nie przypuszczałem wtedy, że życie dopisze jakże mocny i czytelny dla każdego z nas przykład.Od dwóch dni  szefowa - koordynator  oddziału Covid-19  Pani profesor  dr n.med. Karolina Sieroń, jeden z wybitnych profesorów nauk medycznych, została zakażona Covid-19 i sama stała się pacjentką  na tym oddziale.Stan jej zdrowia na tyle dramatycznie się pogorszył, że została  przewieziona do Kliniki w Katowicach – Ochojcu, gdzie leży nieprzytomna  podłączona do respiratora i aparatury medycznej. Bądźmy razem z nią i jej bliskimi pamięcią,a kto może proszę o modlitwę o jej powrót do zdrowia.Zanim Pani profesor zachorowała w ciągu ostatniego miesiąca,21 pełnych dni spędziła na dyżurach ratując życie  i zdrowie chorych. Jestem jej za to bardzo wdzięczny!Wyrazy solidarności z personelem  medycznym  szpitala  MSWIA  w Katowicach na czele z dyr. dr n.med.Piotrem Grazdą oraz  z dr n.med. Sebastian Kwiatek  Dziękuję też rodzinie Pani Profesor za zgodę na umieszczenie tej informacji w przestrzeni publicznej. Takimi informacjami chcę dawać świadectwo z jakim poświęceniem, a czasami wręcz bohaterstwem, działa personel medyczny w Polsce. Chwała im za to!Bądźcie Zdrowi!

Bohaterka czasu próby!❤ Pisząc kilka dni temu ostatni post i dziękując, jako były już pacjent,za profesjonalną opiekę...

Opublikowany przez Jerzego Polaczka Sobota, 14 listopada 2020

Kierownik Oddziału Chorób Wewnętrznych Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA im. sierżanta Grzegorza Załogi w Katowicach, prof. dr hab. nauk medycznych Karolina Sieroń jest specjalistką w dziedzinie chorób wewnętrznych, gastroenterologii oraz balneologii i medycyny fizykalnej. Lekarka jest założycielką i prezesem Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji Gastroenterologicznej. Sieroń jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Krioterapii.

Koronawirusa wykryto łącznie u 3 osób z personelu katowickiego szpitala.

koronawirus najnowsze informacje

Inf. i foto: Facebook, niezalezna

Polska

Polska - najnowsze informacje