poniedziałek, 25 lipca 2022 09:50

Pod gruzami strażacy znaleźli zwęglone ciało. Tragedia w powiecie tarnowskim

Autor Katarzyna Jamróz
Pod gruzami strażacy znaleźli zwęglone ciało. Tragedia w powiecie tarnowskim

Potężny wybuch w Zalasowej spowodował zawalenie się budynku konstrukcji drewniano-murowanej. W akcji ratunkowej wzięli udział strażacy z OSP i PSP z Tarnowa, Nowego Sącza oraz Krakowa. Po odgruzowaniu zawaliska, odnaleziono zwęglone ciało najprawdopodobniej 92-letniego mieszkańca.

W sobotę (23 lipca) przed godziną 9 rano służby zostały zaalarmowane o wybuchy, który miał miejsce w Zalasowej (powiat tarnowski, gmina Ryglice). Z przekazanych informacji wynikało, że zawalił się budynek drewniano-murowany, który użytkował 92-letni jego właściciel. Na miejscu pojawili się druhowie z okolicznych OSP oraz jednostki straży pożarnej z Tarnowa, Krakowa i Nowego Sącza.

– Podczas odgruzowywania strażacy ujawnili zwęglone ciało, które zostało wydobyte z zawaliska. Po przekazaniu miejsca przez strażaków grupie dochodzeniowo-śledczej z tarnowskiej komendy, przystąpiono do szczegółowych oględzin miejsca wybuchu. W oględzinach wzięli udział policjanci, technik kryminalistyki, biegły z zakresu pożarnictwa, a czynności nadzorował prokurator rejonowy z Tarnowa. Jego decyzją ciało zostało zabezpieczone w Zakładzie Patomorfologii tarnowskiego szpitala celem wykonania specjalistycznych badań, a zebrany materiał dowodowy, w tym butli gazowych, posłuży wszczęciu postępowania, które wyjaśni wszystkie okoliczności tej tragedii

– informuje tarnowska policja.

Czynności wykonuje tarnowska policja pod nadzorem prokuratury rejonowej z Tarnowa.

Inf./Fot. KMP Tarnów

O tragedii pisaliśmy wcześniej:

Tragedia w Zalasowej. Po wybuchu butli z gazem zawalił się dom
Wiadomości Tarnów: W sobotę (23 lipca) w miejscowości Zalasowa (powiat tarnowski, gmina Ryglice) w budynku mieszkalnym na ul. Granicznej doszło do wybuchu butli z gazem.

Tarnów - najnowsze informacje