sobota, 24 lipca 2021 19:19

Podhale: 14-latek uciekał przed pościgiem policji samochodem rodziców

Autor Tomasz Stępień
Podhale: 14-latek uciekał przed pościgiem policji samochodem rodziców

Zaczęło się niewinnie – policjanci zauważyli w Białym Dunajcu pędzący z dużą szybkością samochód. Ale gdy ruszyli za nim, nie mieli pojęcia, że za kierownicą siedzi 14-latek, a auto właśnie… ukradł rodzicom.

W nocy, 16 lipca br. dyżurny zakopiańskiej komendy otrzymał zgłoszenie od patrolu drogówki, że w Białym Dunajcu, na drodze krajowej K-47 kierujący nissanem, który znacząco przekroczył dozwoloną prędkość nie zatrzymał się do kontroli.

Patrol drogówki rozpoczął pościg i próbę zatrzymania nissana na nowotarskich numerach rejestracyjnych. Policjanci musieli jak najszybciej wyeliminować z ruchu kierującego, który stwarzał realne zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Pościg zakończył się w Szaflarach koło term, gdy uciekający wjechał na trawiaste pobocze, a następnie z pasażerem rozbiegli się w różne strony. Policjanci ustalili, że podjazdem kierował 14-latek z Nowego Targu.

W tym czasie funkcjonariusze z Nowego Targu otrzymali zgłoszenie o kradzieży tego nissana. Kradzież samochodu zgłaszali rodzice 14-letniego kierowcy. Policjanci z Nowego Targu zweryfikowali okoliczności zdarzenia w miejscu zamieszkania 14-latka potwierdzając, że to on zabrał samochód rodzicom.

Nieletni odpowie teraz kradzież w postępowaniu prowadzonym przez Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Targu a za naruszenia przepisów drogowych odpowie przed wydziałem ds. nieletnich zakopiańskiego sądu.

Fot: KPP w Zakopanem

Podhale

Podhale - najnowsze informacje