piątek, 26 listopada 2021 06:27

Pogoda gwałtownie się zmieni. Atak zimy odczuje kilka regionów

Autor Aleksandra Tokarz
Pogoda gwałtownie się zmieni. Atak zimy odczuje kilka regionów

Pierwszy śnieg spadnie w Polsce w piątek 26 listopada. W tych regionach, w których temperatura spadnie do około zera, śnieg będzie ciężki i mokry. Pokrywa może przyrosnąć nawet do 10 cm – wynika z prognoz synoptyków IMGW. Śnieg może padać także w weekend i na początku przyszłego tygodnia.

W piątek 26 listopada pogoda w Polsce gwałtownie się zmieni. Do naszego kraju zawita zima. Chłodne powietrze zacznie napływać do Polski około południa. Przyniesie ze sobą nie tylko opady deszczu, ale także śniegu. Największych opadów śniegu spodziewać mogą się mieszkańcy województwa śląskiego, małopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie od pięciu do dziesięciu centymetrów.

Śnieg padający przy temperaturze około 0 stopni będzie mokry i ciężki. Opady samego deszczu wystąpią jedynie na Podkarpaciu, gdzie będzie najcieplej. Większe przejaśnienia możliwe są jedynie na zachodzie kraju – powiedział w rozmowie z RadiemZet synoptyk IMGW Kamil Walczak.

Niebezpiecznie będzie w nocy z piątku na sobotę. Wówczas w wielu miejscach prognozowane są ograniczające widzialność do 200 metrów mgły. Wystąpią one głównie na południu kraju i na zachodzie.

W nocy minimalna temperatura wyniesie od minus 2 do 2 stopni. Będzie ślisko – przestrzega IMGW. Spadek temperatury poniżej zera będzie bowiem powodował zamarzanie dróg i chodników. W sobotę rano można liczyć na większe przejaśnienia na zachodzie kraju. Na ogół będzie jednak pochmurnie.

inf. RadioZet, fot. ilustracyjne/unsplash

Polska

Polska - najnowsze informacje