czwartek, 30 grudnia 2021 12:24

45-latek wpadł z amfetaminą. Wszystko przez drewno…

Autor Głos 24
45-latek wpadł z amfetaminą. Wszystko przez drewno…

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w Andrychowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wycięcie i kradzież drzew. Ponadto 45-latek posiadał ponad 141 gramów zakazanych substancji. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Pod koniec września andrychowski komisariat został powiadomiony o kradzieży kilku drzew z prywatnej działki na terenie miasta. Sprawca, wykorzystując nieobecność właściciela działki, wyciął mu kilka drzew, które następnie ukradł. Okazało się, że łupem złodzieja padły trzy dęby oraz cztery olchy o łącznej wartości ponad 2800 złotych.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że związek z kradzieżą może mieć 45-letni mieszkaniec Andrychowa. 22 grudnia policjanci weszli na teren jego posesji, gdzie natrafili na część skradzionego drewna. Ponadto w trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci znaleźli ponad 150 woreczków foliowych z amfetaminą o łącznej wadze ponad 141 gramów.

Zdjęcie znalezionej amfetaminy/ Fot.: KPP Wadowice

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu policji, gdzie śledczy przedstawili mu zarzuty kradzieży oraz posiadania narkotyków. 28 grudnia Prokuratura Rejonowa w Wadowicach zastosowała wobec mieszkańca Andrychowa środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi nawet do 5 lat więzienia.

Inf. i foto: KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje