sobota, 19 czerwca 2021 07:20

Policja zatrzymała 45-latka, który znęcał się nad żoną

Autor Mirosław Haładyj
Policja zatrzymała 45-latka, który znęcał się nad żoną

Nie pierwszy raz suscy policjanci wydali nakaz opuszczenia domu dla osoby stosującej przemoc we własnym środowisku. Tak też się stało w jednej z miejscowości gminy Budzów, gdzie policjanci zareagowali stanowczo wobec 45-latka, który nie tylko wyzywał, ale też uderzył swoją żonę.

W poniedziałkowy wieczór (14 czerwca) po godzinie 20:00 do Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej wpłynęło zgłoszenie o awanturze domowej na terenie jednej z posesji w gminie Budzów. Przybyli na miejsce policjanci zastali roztrzęsioną kobietę oraz jej nietrzeźwego męża. Według informacji agresor nie tylko stosował wobec żony przemoc psychiczną, ale też fizyczną. W tej sytuacji reakcja funkcjonariuszy mogła być tylko jedna. Mundurowi zatrzymali nietrzeźwego 45-latka i osadzili go w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.

15 czerwca policjanci wydali zatrzymanemu mężczyźnie nakaz natychmiastowego opuszczenia domu oraz zakaz zbliżania się do niego i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni.  Mężczyzna w obecności mundurowych udał się jeszcze raz do domu, by zabrać jedynie przedmioty osobistego użytku, a także rzeczy niezbędne do wykonywania pracy.

– Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, nie bądź obojętny – zareaguj. Powiadom służby, które przeciwdziałają przemocy w rodzinie lub porozmawiaj z osobą dotkniętą przemocą i przekonaj ją, żeby szukała pomocy. Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem - pamiętaj! Możesz otrzymać bezpłatną pomoc w ramach Funduszu Sprawiedliwości

– przypominają policjanci.

Informacje o funduszu są dostępne pod adresem:
https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/potrzebujesz-pomocy/.
Lista organizacji udzielających różnego rodzaju wsparcia oraz  pomocy jest dostępna pod adresem:
https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodek-pomocy/
Na terenie Małopolski działa siedem punktów Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem  m. in. Suchej Beskidzkiej w budynku Urzędu Pracy, 34-200 Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 31 tel. 33-8742101.
Osoby dotknięte przemocą mogą też znaleźć pomoc w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Suchej Beskidzkiej - Zespole Interwencji Kryzysowej
ul. Mickiewicza 31, 34-200 Sucha Beskidzka od poniedziałku - do piątku w godzinach od 7.00 do 19.00.

Inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje