sobota, 14 stycznia 2023 09:59

Policjanci skontrolowali krakowskie taksówki. Ilość wykroczeń robi wrażenie!

Autor Mirosław Haładyj
Policjanci skontrolowali krakowskie taksówki. Ilość wykroczeń robi wrażenie!

W ciągu dwóch dni (30 grudnia i 10 stycznia) policjanci przeprowadzili na terenie Krakowa kontrole w zakresie przewozu osób przez kierowców taksówek. W tym czasie skontrolowano 322 pojazdy, notując 237 wykroczeń.

30 grudnia 2022 roku oraz 10 stycznia 2023 roku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie na terenie Krakowa przeprowadzili działania pod nazwą „Taxi”, ukierunkowane na kontrole przewozu osób. – Podczas działań zwracano uwagę na stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów, obowiązkowe wyposażenie, a także zgodność  przewozu z warunkami  Ustawy o Transporcie Drogowym – podkreślają policjanci. 30 grudnia 2022 roku działania realizowane były w godzinach wieczornych i nocnych, natomiast 10 stycznia b.r. w godzinach porannych i popołudniowych.

W wyniku przeprowadzonych działań pierwszego dnia skontrolowano 180 pojazdów TAXI, ujawniając 154 wykroczenia, za które w 105 przypadkach kierowców ukarano mandatem, natomiast w 49 przypadkach kontrole zakończono pouczeniem. Ujawniono 7 przypadków naruszeń Ustawy o Transporcie Drogowym, a także 11 naruszeń Uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie dodatkowych oznaczeń taksówek osobowych.

Drugiego dnia w działaniach wzięło udział 8 policjantów, którzy skontrolowali 142 taksówki, notując 83 wykroczenia, za które w 78 przypadkach nałożono mandat karny, natomiast w 5 przypadkach przewoźnicy zostali pouczeni. Ujawniono też 2 nieprawidłowości wynikające z Uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie dodatkowych oznaczeń taksówek osobowych.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje